دپارتمان طراحی دیبا

09149747142

سئو چیست ؟ و چرا به آن نیاز داریم ؟

سئو چیست ؟ و چرا به آن نیاز داریم ؟
امیر شیخ زاده وبلاگ ۱۴ بهمن ۱۳۹۵

سئو چیست ؟

سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو دارد که همگی آنها به یک معنی می باشند و می توان آن را بصورت زیر تعریف نمود:  سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو)  کمک کردن به بهبود رویت و ارتباط وب سایت‌ها در نتایج جستجوی موتور های جستجو با هدف رسیدن به رتبه‌بندی بالا، است.

به عنوان یک استراتژی بازاریابی اینترنتی، «سئو» به چگونگی کارکردن موتورهای جستجو و اینکه چه چیزی جستجو می‌شود، رسیدگی می‌کند و همین‌طور کلمات کلیدی تایپ شده و اینکه کدام یک از موتورهای جستجو توسط مخاطبان مورد توجه قرار می‌گیرد را مورد بررسی قرار می‌دهد. بهینه‌سازی وب سایت شامل توسعه مطالب موجود در خود سایت و اچ‌تی‌ام‌ال وبرنامه‌نویسی مربوط به هر دو و همچنین ارتباط بین کلمات کلیدی و حذف موانع مربوط به فعالیتهای نمایه سازی در موتور جستجو و ترویج یک سایت برای افزایش تعداد لینک دهنده و یا لینک‌های ورودی، از دیگر تاکتیک‌های جستجوگرها است. در کل «سئو» به معنی بهینه‌سازی موتور جستجو است.

چرا ما به سئو نیاز داریم ؟

در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد و باعث افزایش بازدید می شود.
باعث ایجاد برند می شود.
باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.
بهترین ابزار برای تبلیغات است.

سئو یکبار برای همیشه وجود ندارد ؟

بنابراین سایت همیشه باید توسط یک متخصص آنالیز شود. بهینه سازی سایت برحسب نیازهای کاری صورت می گیرد بنابراین ممکن است در طی یک هفته ۱۰ ساعت هم برای سئو سایت کافی باشد. اما اگر به رتبه های نخست در موتورهای جستجو به ویژه گوگل فکر می کنید و خودتان اطلاعاتی در این زمینه ندارید حتما سئو سایت خود را به یک متخصص بسپارید و زمان خود را برای یادگیری و تست نگذارید.

سئو سایت در چه مدت انجام می گیرد؟

یکی از سوالات رایج، مدت زمان انجام و رسیدن به بازدهی است. اما با توجه به ماهیت کار نمی توان پاسخ مشخصی را به این سوال داد. چراکه سئو سایت ها باتوجه به میزان رقابت در آن زمینه و همچنین کلمات کلیدی که مدیر سایت می خواهد با آنها در رتبه های نخست باشد همگی بر مدت زمان اجرای کار اثر گذار هستند.

رسیدن به بازدهی نیز همانند خود سئو کردن بستگی به شرایط مختلف دارد. در خیلی از موارد مشاهده می شود که عده ای بدون دانش کافی ادعای بهینه سازی سایت در یک بازه زمانی مشخص را می کنند که نشان از عدم دانش کافی آنان است. هیچگاه نمی توان گفت که سایت شما را در مدت یکماه یا … می توانیم سئو کنیم. افرادی که این ادعا را می کنند یا دانش کافی ندارند و یا به بازدهی کوتاه مدت فکر می کنند که به هیچ وجه مناسب کسب و کارهای بزرگ که می خواهند همیشه بهترین باشند، نیست.

 

مطالب مرتبط

پاسخ دهید