سئو یا بهینه سازی چیست ؟ و چرا به آن نیاز داریم ؟

امیر شیخ زاده آموزش, بهینه سازی وبسایت 02 فوریه 2017
سئو یا بهینه سازی چیست ؟ و چرا به آن نیاز داریم ؟

سئو [SEO] یا بهینه سازی وب سایت چیست ؟

سئو برگرفته از عبارت Search Engine Optimization است که کلمات معادلی چون SEO یا بهینه سازی موتور جستجو دارد که همگی آنها به یک معنی می باشند و می توان آن را بصورت زیر تعریف نمود:  سئو (بهینه‌سازی موتور جستجو)  کمک کردن به بهبود رویت و ارتباط وب سایت‌ها در نتایج جستجوی موتور های جستجو با هدف رسیدن به رتبه‌بندی بالا، است.

به عنوان یک استراتژی بازاریابی اینترنتی، « سئو » به چگونگی کارکردن موتورهای جستجو و اینکه چه چیزی جستجو می‌شود، رسیدگی می‌کند و همین‌طور کلمات کلیدی تایپ شده و اینکه کدام یک از موتورهای جستجو توسط مخاطبان مورد توجه قرار می‌گیرد را مورد بررسی قرار می‌دهد. بهینه‌سازی وب سایت شامل توسعه مطالب موجود در خود سایت و اچ‌تی‌ام‌ال وبرنامه‌نویسی مربوط به هر دو و همچنین ارتباط بین کلمات کلیدی و حذف موانع مربوط به فعالیتهای نمایه سازی در موتور جستجو و ترویج یک سایت برای افزایش تعداد لینک دهنده و یا لینک‌های ورودی، از دیگر تاکتیک‌های جستجوگرها است. در کل «سئو» به معنی بهینه‌سازی موتور جستجو است.

چرا ما به سئو نیاز داریم ؟

در بازدید وب سایت تاثیر بسزایی دارد و باعث افزایش بازدید می شود.
باعث ایجاد برند می شود.
باعث افزایش ترافیک سایت خواهد شد.
باعث شده وب سایت در صفحه نتایج موتور جستجو از رتبه بهتری برخوردار شد.
باعث افزایش فروش محصولات خواهد شد.
بهترین ابزار برای تبلیغات است.

سئو یکبار برای همیشه وجود ندارد ؟

الگوریتم های جستجو هر روز بهینه تر می شوند و با هر به روز رسانی قوانین جدیدی به آنها اضافه می شود بنابراین سایت همیشه باید توسط یک متخصص آنالیز شود. و قوانین که از سوی موتور های جستجو ابلاغ می شوند را بر روی سایت ما پیاده کنند. پس در واقع سئو یکبار برای همیشه وجود ندارد .

سئو سایت در چه مدت انجام می گیرد؟

یکی از سوالات رایج، مدت زمان انجام و رسیدن به بازدهی است. اما با توجه به ماهیت کار نمی توان پاسخ مشخصی را به این سوال داد. چراکه بهینه سازی سایت ها باتوجه به میزان رقابت در آن زمینه و همچنین کلمات کلیدی که مدیر سایت می خواهد با آنها در رتبه های نخست باشد همگی بر مدت زمان اجرای کار اثر گذار هستند.بهینه سازی سایت برحسب نیازهای کاری صورت می گیرد بنابراین ممکن است در طی یک هفته ۱۰ ساعت هم برای سئو سایت کافی باشد. اما اگر به رتبه های نخست در موتورهای جستجو به ویژه گوگل فکر می کنید و خودتان اطلاعاتی در این زمینه ندارید حتما بهینه سازی سایت خود را به یک متخصص بسپارید و زمان خود را برای یادگیری و تست نگذارید.

رسیدن به بازدهی نیز همانند خود سئو کردن بستگی به شرایط مختلف دارد. در خیلی از موارد مشاهده می شود که عده ای بدون دانش کافی ادعای بهینه سازی سایت در یک بازه زمانی مشخص را می کنند که نشان از عدم دانش کافی آنان است. هیچگاه نمی توان گفت که سایت شما را در مدت یکماه یا … می توانیم سئو کنیم. افرادی که این ادعا را می کنند یا دانش کافی ندارند و یا به بازدهی کوتاه مدت فکر می کنند که به هیچ وجه مناسب کسب و کارهای بزرگ که می خواهند همیشه بهترین باشند، نیست.

تفاوت سئو با طراحی وب سایت چیست ؟

تا باحال خیلی از افراد از من پرسیده اند که من سایت دارم چه نیازی به خدمات بهینه سازی دارم ؟ پاسخ روشن است طراحی سایت شما شامل شکل ظاهری وب سایت می باشد حال آن که سئو مربوط به بهینه بود این سایت برای موتور های جستجو می باشد. در بیشتر موارد طراحی سایت شما اصول و تکنیک های و ابزار بهینه سازی که مورد نیاز است در سایت قرار داده باشد ولی با توجه به متن بالا که گفته شد “سئو یکبار برای همیشه وجود ندارد” شما همیشه به یک متخصص بهینه سازی نیاز خواهید داشت.

الگوریتم های سئو گوگل چیست ؟

گوگل هر سال برای خود الگوریتم های جدید دسته بندی وب سایت ها را ایجاد می کند یا الگوریتم های قبلی را بهتر می کند در واقع شما برای بهبود رنک وب سایت خود باید از این الگوریتم ها پیروی کنید اسامی الگوریتم های که تا به حال منتشر شده ( الگوریتم پاندا ، الگوریتم پنگوئن ، الگوریتم دزدان دریایی ، الگوریتم کبوتر ، الگوریتم پیج ) هر یک از این الگوریتم ها شامل قوانین مختلفی از سئو و رتبه بندی سایت شما هستند برای اشنایی بیشتر با این الگوریتم ها پیشنهاد می کنیم مقاله زیر رو مطالعه کنید

الگوریتم ها در گوگل

خدمات سئو

ما سعی می کنیم به صورت مرتب در زمینه سئو و بهینه سازی در وب سایت مطالبی منتشر کنیم. ولی پیشنهاد ما این است اگر خودتان دانش کافی در این زمینه را ندارید به آزمون و خطا در این مورد نپردازید و از خدمات تخصصی بهینه سازی وب سایت ما استفاده کنید. برای مشاوره رایگان همیشه می توانید با ما در ارتباط باشید.

 

سئو گوگل :

سوالی که برای اکثر کاربران مطرح هست آیا سئو مخصوص گوگل است ؟ خیر بهینه سازی موتور های جستجو فقط مخصوص گوگل نیست ولی از انجایی که موتور جستجوگر گوگل بیش از ۹۰ درصد سهم جستجوهای دنیا را در اختیار دارد بیشتر در بهینه سازی یه سایت قوانین گوگل را مد نظر قرار می دهند.

بازاریابی سئو چیست ؟

وقتی می گویم بازاریابی سئو به همان بازاریابی محتوا اشاره می کنیم چرا که سئو بیشتر مسائل فنی پیرامون بازاریابی محتوا است در واقع این مسائل فنی کار را برای بازاریابی محتوا آسان تر می سازد. در نتیجه سئو و بازاریابی محتوا مکمل هم هستند.

۰ دیگاه