طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو خوب درک خوبی ایجاد می کند … و اگر یک قانون در بازاریابی وجود داشته باشد ، آن "ادراک واقعیت است". ما با کسب و کارهای کار می کنیم که به دنبال یک آرم جدید یا تازه شده هستند که نشان دهنده اصالت برند و فرهنگ سازمانی آنها باشد.دیبا ارتباط یک تیم طراحی گرافیک داخلی با تجربه دارد که آرم های متنوعی را متناسب با دستورالعمل های تجاری شما ایجاد می کند.

لوگو نشان حرفه‌ای بودن کسب و کار شما است. حتی اگر کارتان را از صفر شروع کرده باشید، وقتی لوگو داشته باشید یعنی که کارتان را حرفه‌ای شروع کرده‌اید. درواقع لوگو به کار شما اعتبار می‌بخشد و تا حد زیادی برای تاثیر گذاری بر مخاطب اهمیت  دارد. طراحی لوگو هم مانند طراحی سایت یک مسئله‌ی تخصصی است و مهارت خاص خود را می‌خواهد. باتوجه به اهمیت بالای این مسئله، در ادامه نکات مهمی را برای طراحی لوگو مطرح می‌کنیم که به کیفیت و تاثیرگذری هرچه بیشتر آن کمک می‌کند. با  ما همراه باشید.

ایده پردازی

بخش اصلی طراحی لوگو ایده پردازی آن است. ایده پردازی باید به گونه ای باشد که بتوان مفهوم اصلی را در نگاه اول به مشتری القا کند

طراحی اختصاصی

اگر شما از یک طرح آماده برای لوگو خود استفاده کنید شما منحصر به فرد نخواهید بود برای ایجاد تفاوت با سایرین باید منحصر به فرد باشید

تطبیق پذیری

لوگو که توسط ما و با ایده پردازی طراحی شده باشند در تمام رسانه ها به صورت کامل قابلیت نمایش را خواهند داشت

متناسب بودن

شما باید لوگوی داشته باشید که متناسب کسب و کار شما باشد. و با استراتژی خاصی این مفهوم را به بیننده نشان دهد.

قیمت طراحی لوگو

قیمت طراحی برند را تا حدودی می شود قبل از بررسی اعلام کرد ولی تفاوت قیمت در سبک طراحی برند می باشد. به عنوان مثال هزینه طراحی لوگو تایپ با پیکتوگرام متفاوت است یا بسته به نوع کسب و کار محصول و فعالیت شما و مدت زمانی که طراحان گرافیک برای طراحی برند شما صرف خواهد کرد هزینه متغییر خواهد بود ولی اگر به دنبال یک رقم خاص هستید هزینه طراحی پایه لوگو آژانس دیبا ارتباط از یک میلیون تومان شروع می شود.

لوگو چیست؟

معنی لفظی لوگو یه عنصر گرافیکی است که می تواند ترکیبی از حروف ، نشانه ها ، تصویر و طراحی گرافیکی و … باشد یا هر یک به تنهایی باشد.
طراحی لوگو منحصر به فرد شرکت شما از طریق طراحی برند می‌تواند از هزاران خصوصیت شامل نام, رنگ, فونت, شکل و ترکیب‌بندی حاصل شود. در نظر داشته باشید, لوگو به معنای لفظی آن نیست – طراحی برند باید بتواند تصویری بصری در ارزش‌ها و داستان یک کسب وکار باشند.

ویژگی اصلی در طراحی لوگو دیبا ارتباط

یک ویژگی مهم در طراحی برند علاوه بر معنی و مفهوم لوگو, تطبیق پذیری آن است. لوگو باید در رنگ سیاه و سفید نیز همان مفهوم را القا کند . لوگو باید زمانی بر روی چیزی به اندازه یک قلم و به اندازه بیلبورد نقش داشته باشد کاربرد داشته باشد. باید روی یک تی شرت ، ماگ ، خودکار بتواند نقش ببندد. هنگام طراحی یک لوگو باید تمام برنامه‌های ممکن را در نظر بگیرید تا لوگو شما در هر رسانه قابل ‌مشاهده باشد.

در دیبا ارتباط, ما اطمینان حاصل می‌کنیم که شرکت شما به یک لوگوی چند منظوره مجهز شده‌ است که با موفقیت شرکت شما را متمایز می‌کند.

ما ساده طراحی می کنیم

می‌توان گفت کلیدی‌ترین نکته در طراحی برند، سادگی آن است. یک لوگوی ساده به راحتی در ذهن مخاطب جای می‌گیرد و اثر خود را می‌گذارد. اگر نکات زبادی را در لوگوی خو بگنجانید و یا طرحی پیچیده برای آن در نظر بگیرید، مخاطب با آن ارتباط نگرفته و متوجه‌ی همه‌ی نکات نمی‌شود. بنابراین سعی کنید لوگو را طوری طراحی کنید که حتی اگر سیاه و سفید بود باز هم مخاطب بتواند آن را تشخیص دهد.

طراحی با ظاهری قوی و متعادل

لوگو به هر شکلی که طراحی شود، چه متن باشد، چه سمبل گرافیکی یا هر دو، درواقع قلب و روح کسب و کار است. بنابراین مهم است که هنگام طراحی برند، خدمات و مخاطبین هدف در نظر گرفته شوند. لوگوهایی با ظاهری قوی و متعادل همیشه بیشترین تاثیر را روی مخاطب می‌گذارند و بیشتر مورد توجه آن‌ها قرار مي‌گيرند.

طراحی لوگو به یاد ماندنی هنر ماست

مخاطب در نگاه اول، به دنبال تحلیل و کند و کاو لوگوی شما نیست و درواقع لوگو نمی‌تواند تعریف دقیقی از یک کسب و کار را ارائه کند؛ اما باید طوری طراحی شود که در ذهن بماند و مخاطب بتواند آن را به یاد بیاورد. اگر قرار است از سمبل و المان خاصی استفاده بشود، باید به گونه‌ای طراحی شود که مخاطب بدون نیاز به خواندن، با نام شرکت ارتباط برقرار کند. لوگوهای پیچیده و به هم ریخته به سختی در ذهن مخاطب می‌مانند.

طراحی برند متمایز و خلاق

حتما در امر طراحی لوگو، رقبا را در نظر بگیرید.  بهتر است آنچه آن‌ها در لوگوی خود در نظر گرفته اند، به کار برده نشود یا به گونه‌ای متفاوت از آن استفاده شود. برای مثال اغلب دندان پزشکان از شکل دندان در لوگوی خود استفاده می‌کنند، با این وجود لوگویی به یاد ماندنی‌تر است که خلاقیت و تفاوت ویژه‌ای با سایر رقبا داشته باشد. در نظر داشته باشید که حتما لازم نیست لوگو بخشی از کسب و کار را در خود جای بدهد یا حتما کاری که شرکت انجام می‌دهد را نشان دهد، لوگو می‌تواند یک شعار باشد یا حتی یک هدف که در نگاه اول شاید ربطی به کار هم نداشته باشد؛ مانند لوگوی شرکت اپل یا مرسدس بنز.

طراحی انعطاف پذیر

لوگو را باید بتوان در بخش‌های مختلفی استفاده کرد؛ یک لوگوی خوب باید از روی یک بیلبورد تبلیغاتی یا یک کارت ویزیت قابل شناسایی باشد؛ همچنین باید روی سایر ابزارهای تبلیغاتی مانند بروشور یا تی‌شرت‌ها، نمای مناسبی داشته باشد. رنگ لوگو هم باید به گونه‌ای انتخاب شود که در انواع پس زمینه‌ها‌ی تیره یا روشن به خوبی نمایان باشد.

طراحی های ما وابسته به زمان نیست

هرچقدر وابستگی یک لوگو به زمان کمتر باشد، تاثیرگذاری آن در آینده هم بیشتر خواهد بود. برای ارزشمند ماندن لوگو، باید آن را مطابق طراحی‌های روز آماده کنید. مثلا در سال‌های اخیر گرایش به طراحی‌های فلت بیشتر شده است، یعنی طرح‌هایی که عمق ندارند و همه چیز در ساده‌ترین حالت و به صورت دو بعدی طراحی می‌شود.

آشنایی با مخاطب برند

طراحی لوگو باید متناسب با جامعه‌ی مخاطب صورت بگیرد؛ برای مثال وقتی قرار است برای کودکان لوگویی طراحی شود، بهتر است رنگ‌های آن شاد و فونت آن فانتزی باشد؛ اما این مدل طراحی برای یک سازمان رسمی تجاری مناسب نخواهد بود.

استفاده از رنگ های مناسب

اگر قرار است در طراحی برند از رنگ‌های مختلف استفاده شود، حتما باید روان شناسی رنگ‌ها را در نظر گرفت. نباید از تاثیری که رنگ بر مخاطب می‌گذارد و پیامی که ناخودآگاه به مخاطب منتقل می‌کند غافل بود؛ برای مثال رنگ آبی حس اعتماد و وفاداری را انتقال می‌دهد و رنگ سبز نشانگر زندگی و طبیعت و همچنین نشانگر محصولات طبیعی است. اگر شما رنگ سازمانی ندارید ما رنگ متناسب با مخاطبان هدف و کسب کار شما را پیشنهاد خواهیم داد

تایپوگرافی قوی

حروف‌چینی یا تایپوگرافی در طراحی لوگو اهمیت بالایی دارد. باید در طراحی برند از فونت‌هایی استفاده کرد که پیام برند را به خوبی منتقل کند. هر فونتی، پیام و تاثیر خاص خودش را دارد؛ برای مثال، فونت‌های کلاسیک انگلیسی قدرت را نشان می‌دهند اما از طرفی خواندن آن‌ها کمی دشوار است.

طراحی لوگو حرفه ای

ما در دیبا ارتباط به دنبال خلق یک اثر هنری برای لوگو شما هستیم تیم طراحی ما همیشه سعی داشته اند بهترین اثر ممکن را برای مشتریان خلق کنند. استفاده از چندین طراح در تیم طراحی به ما این امکان را می دهد که بتوانیم با توجه به نیاز شما ، نوع کسب و کار و مخاطبان هدفتان بهترین نشانه تجاری برای شما خلق کنیم. طراحی لوگو حرفه ای را از طراحان ما بخواهید.

پرسش نامه طراحی لوگو

ما در دیبا ارتباط پرسشنامه جامعه ای را برای اینکه بدانیم شما دقیقا به دنبال چه چیزی هستید طراحی کرده ایم که آن را باهمگان به اشتراک گذاشته ایم ما قبل شروع طراحی شما می خواهیم که حتما به این سوالات جواب بدهید.

پرسشنامه طراحی لوگو و برند شما با ۲۴ سوال اساسی

تعرفه های طراحی لوگو دیبا ارتباط

ما در دیبا ارتباط سعی کردیم هزینه طراحی برند را به حداقل برسانیم. و نهایت تلاش مان را برای طراحی نشانه ای زیبا برای شما مشتریان عزیز انجام می دهیم که در زیر می توانید برخی از نمونه کار های ما را مشاهده کنید.

طراحی نشانه یا نشانه‌نوشته (طراحی لوگو)6,000,000 تومان
بازسازی یا ویرایش نشانه ( باز طراحی لوگو )2,500,000 تومان
طراحی لوگو عمومی (‌طراحی لوگو آماده )1,000,000 تومان
  • طراحی نشانه لاتین  برای نشانه فارسی و برعکس، طراحی مجزا محسوب می‌شود.
  • چنانچه نوشته‌ی زیر نشانه (عنوان و تگ‌لاین)، محدود به انتخاب فونت باشد، جزو طراحی نشانه است و مبلغی بابت انتخاب و طراحی آن اضافه نمی‌شود. 
  • چنانچه نشانه یا نشانه‌نوشته از قبل موجود باشد و طراح، طرح را اجرا کرده یا تغییراتی بر روی آن اعمال و آن را به روز نماید، بازسازی نشانه محسوب می‌شود.

قیمت طراحی لوگو برای اینستاگرام

هزینه ساخت لوگو برای پیج در دیبا ارتباط برابر چهار میلیون تومان می باشد. داشته یک لوگو منحصر به فرد کمک می کند مخاطبان شما در اینستاگرام شما را به ذهن بسپارند و ارتباط بهتری با کسب و کار شما برقرار کنند. جهت سفارش لوگو اینستاگرام با ما تماس بگیرید یا فرم بالا را پر کنید.

طراحی لوگو آنلاین

یکی از معدود مواردی که نباید به صورت آنلاین صورت گیرد طراحی برند می باشد. سیستم های طراحی لوگو آنلاین توانایی طراحی منحصر به فرد را به شما نمی دهد. و شما تنها از اشکال از پیش طراحی شده که ممکن است قبلا بارها توسط کسب و کار های دیگر استفاده شده است دسترسی دارید.

و یکی از دلایلی که ما تعرفه های خود را کاهش داده ایم همین مورد است تا کسب و کار های نوپا از همان ابتدا بتوانند یک لوگو منحصر به فرد داشته باشند

تعرفه طراحی لوگو اتحادیه

تعرفه های کارهای گرافیکی همه ساله از طرف انجمن طرحی گرافیک اعلام می شود که در قیمت طراحی لوگو 1402 برای طراحی لوگو برابر با 30 میلیون تومان و برای باز طراحی 15 میلیون تومان می باشد. همان طور که در بالا مشاهده کردید هزینه ها طراحی توسط دیبا ارتباط 80 درصد کمتر از نرخ های اعلامی می باشد.

طراحی لوگو ارزان

تمامی قیمت های اعلامی بالا برای لوگو های اختصاصی می باشند و لوگو شما توسط فارغ التحصیلان رشته هنر (‌دانشگاه تهران) طراحی و ایده پردازی می شود. ولی در صورتی که شما قصد دارید با هزینه کمتری پروژه طراحی لوگو خود راه به انجام برسانید کارشناسان طراحی ما می توانند همچنین با فایل های دیجتال آماده برای شما یک نشانه طراحی و تحویل نمایید. بدیهی است در این طراحی از المان های از قبل طراحی شده استفاده خواهد شد.

طراحی لوگو عمومی (‌طراحی لوگو آماده )1,000,000 تومان

نمونه کار طراحی لوگو

می توانید برخی از نمونه کار های ما را مشاهده کنید :

طراحی لوگو دوچرخه
طراحی لوگو شرکت اولکا
طراحی لوگو وحید اوستا
طراحی لوگو بلاژ درب
طراحی لوگو هویا
طراحی لوگو بوف
طراحی لوگو تنباکو دایموند

نمونه طراحی لوگو سیگار و تنباکو

استفاده از المان های این صنعت در طراحی لوگو سیگار و تنباکو حائز اهمیت است که در طراحی ها سعی شده حتما یکی از این المان ها به کار گرفته شوند

طراحی لوگو ارومیه

دپارتمان طراحی ما از سال 89 در ارومیه فعال بوده و توانسته به برند های نام آشنایی را طراحی نماید. توجه به زیبایی به روز بودن و خواست مشتری جزو اولویت های کاری ما بوده و همیشه خواهد بود.

طراحی لوگو در تهران

دیبا ارتباط هیچ وقت یک شرکت محدود به منطقه خاص نبوده از همان ابتدا توانسته ایم در سطح کشوری به طراحی لوگو بپردازیم و برندهای نام آشنایی چون تبیان ، خشت آذین ، تام فورد ، ماتادور و … از نمونه کار های طراحی برند و لوگو این شرکت می باشد.