طراحی لوگو

طراحی لوگو

طراحی لوگو خوب درک خوبی ایجاد می کند … و اگر یک قانون در بازاریابی وجود داشته باشد ، آن "ادراک واقعیت است". ما با کسب و کارهای کار می کنیم که به دنبال یک آرم جدید یا تازه شده هستند که نشان دهنده اصالت برند و فرهنگ سازمانی آنها باشد.دیبا ارتباط یک تیم طراحی گرافیک داخلی با تجربه دارد که آرم های متنوعی را متناسب با دستورالعمل های تجاری شما ایجاد می کند.

لوگو نشان حرفه‌ای بودن کسب و کار شما است. حتی اگر کارتان را از صفر شروع کرده باشید، وقتی لوگو داشته باشید یعنی که کارتان را حرفه‌ای شروع کرده‌اید. درواقع لوگو به کار شما اعتبار می‌بخشد و تا حد زیادی برای تاثیر گذاری بر مخاطب اهمیت  دارد. طراحی لوگو هم مانند طراحی سایت یک مسئله‌ی تخصصی است و مهارت خاص خود را می‌خواهد. باتوجه به اهمیت بالای این مسئله، در ادامه نکات مهمی را برای طراحی لوگو مطرح می‌کنیم که به کیفیت و تاثیرگذری هرچه بیشتر آن کمک می‌کند. با  ما همراه باشید.

ایده پردازی

بخش اصلی طراحی لوگو ایده پردازی آن است. ایده پردازی باید به گونه ای باشد که بتوان مفهوم اصلی را در نگاه اول به مشتری القا کند

طراحی اختصاصی

اگر شما از یک طرح آماده برای لوگو خود استفاده کنید شما منحصر به فرد نخواهید بود برای ایجاد تفاوت با سایرین باید منحصر به فرد باشید

تطبیق پذیری

لوگو که توسط ما و با ایده پردازی طراحی شده باشند در تمام رسانه ها به صورت کامل قابلیت نمایش را خواهند داشت

متناسب بودن

شما باید لوگوی داشته باشید که متناسب کسب و کار شما باشد. و با استراتژی خاصی این مفهوم را به بیننده نشان دهد.

قیمت طراحی لوگو

قیمت طراحی برند را تا حدودی می شود قبل از بررسی اعلام کرد ولی تفاوت قیمت در سبک طراحی برند می باشد. به عنوان مثال هزینه طراحی لوگو تایپ با پیکتوگرام متفاوت است یا بسته به نوع کسب و کار محصول و فعالیت شما و مدت زمانی که طراحان گرافیک برای طراحی برند شما صرف خواهد کرد هزینه متغییر خواهد بود ولی اگر به دنبال یک رقم خاص هستید هزینه طراحی پایه لوگو آژانس دیبا ارتباط از یک میلیون تومان شروع می شود.

  • درباره پروژه و اهداف خود به ما بگویید : آیا به یک وب سایت اختصاصی نیاز دارید؟ آیا اهداف فروشی دارید که دوست دارید به آن برسید؟ دوست دارید وب سایت شما چه ویژگی های داشته باشد؟

لوگو چیست؟

معنی لفظی لوگو یه عنصر گرافیکی است که می تواند ترکیبی از حروف ، نشانه ها ، تصویر و طراحی گرافیکی و … باشد یا هر یک به تنهایی باشد.
طراحی لوگو منحصر به فرد شرکت شما از طریق طراحی لوگو می‌تواند از هزاران خصوصیت شامل نام, رنگ, فونت, شکل و ترکیب‌بندی حاصل شود. در نظر داشته باشید, لوگو به معنای لفظی آن نیست – طراحی برند باید بتواند تصویری بصری در ارزش‌ها و داستان یک کسب وکار باشند.

ویژگی اصلی در طراحی لوگو دیبا ارتباط

یک ویژگی مهم در طراحی برند علاوه بر معنی و مفهوم لوگو, تطبیق پذیری آن است. لوگو باید در رنگ سیاه و سفید نیز همان مفهوم را القا کند . لوگو باید زمانی بر روی چیزی به اندازه یک قلم و به اندازه بیلبورد نقش داشته باشد کاربرد داشته باشد. باید روی یک تی شرت ، ماگ ، خودکار بتواند نقش ببندد. هنگام طراحی یک لوگو باید تمام برنامه‌های ممکن را در نظر بگیرید تا لوگو شما در هر رسانه قابل ‌مشاهده باشد.

در دیبا ارتباط, ما اطمینان حاصل می‌کنیم که شرکت شما به یک لوگوی چند منظوره مجهز شده‌ است که با موفقیت شرکت شما را متمایز می‌کند.

ما ساده طراحی می کنیم

می‌توان گفت کلیدی‌ترین نکته در طراحی برند، سادگی آن است. یک لوگوی ساده به راحتی در ذهن مخاطب جای می‌گیرد و اثر خود را می‌گذارد. اگر نکات زبادی را در لوگوی خو بگنجانید و یا طرحی پیچیده برای آن در نظر بگیرید، مخاطب با آن ارتباط نگرفته و متوجه‌ی همه‌ی نکات نمی‌شود. بنابراین سعی کنید لوگو را طوری طراحی کنید که حتی اگر سیاه و سفید بود باز هم مخاطب بتواند آن را تشخیص دهد.

طراحی با ظاهری قوی و متعادل

لوگو به هر شکلی که طراحی شود، چه متن باشد، چه سمبل گرافیکی یا هر دو، درواقع قلب و روح کسب و کار است. بنابراین مهم است که هنگام طراحی لوگو، خدمات و مخاطبین هدف در نظر گرفته شوند. لوگوهایی با ظاهری قوی و متعادل همیشه بیشترین تاثیر را روی مخاطب می‌گذارند و بیشتر مورد توجه آن‌ها قرار می‌گیرند.

طراحی لوگو به یاد ماندنی هنر ماست

مخاطب در نگاه اول، به دنبال تحلیل و کند و کاو لوگوی شما نیست و درواقع لوگو نمی‌تواند تعریف دقیقی از یک کسب و کار را ارائه کند؛ اما باید طوری طراحی شود که در ذهن بماند و مخاطب بتواند آن را به یاد بیاورد. اگر قرار است از سمبل و المان خاصی استفاده بشود، باید به گونه‌ای طراحی شود که مخاطب بدون نیاز به خواندن، با نام شرکت ارتباط برقرار کند. لوگوهای پیچیده و به هم ریخته به سختی در ذهن مخاطب می‌مانند.

طراحی برند متمایز و خلاق

حتما در امر طراحی لوگو، رقبا را در نظر بگیرید.  بهتر است آنچه آن‌ها در لوگوی خود در نظر گرفته اند، به کار برده نشود یا به گونه‌ای متفاوت از آن استفاده شود. برای مثال اغلب دندان پزشکان از شکل دندان در لوگوی خود استفاده می‌کنند، با این وجود لوگویی به یاد ماندنی‌تر است که خلاقیت و تفاوت ویژه‌ای با سایر رقبا داشته باشد. در نظر داشته باشید که حتما لازم نیست لوگو بخشی از کسب و کار را در خود جای بدهد یا حتما کاری که شرکت انجام می‌دهد را نشان دهد، لوگو می‌تواند یک شعار باشد یا حتی یک هدف که در نگاه اول شاید ربطی به کار هم نداشته باشد؛ مانند لوگوی شرکت اپل یا مرسدس بنز.

طراحی انعطاف پذیر

لوگو را باید بتوان در بخش‌های مختلفی استفاده کرد؛ یک لوگوی خوب باید از روی یک بیلبورد تبلیغاتی یا یک کارت ویزیت قابل شناسایی باشد؛ همچنین باید روی سایر ابزارهای تبلیغاتی مانند بروشور یا تی‌شرت‌ها، نمای مناسبی داشته باشد. رنگ لوگو هم باید به گونه‌ای انتخاب شود که در انواع پس زمینه‌ها‌ی تیره یا روشن به خوبی نمایان باشد.

طراحی های ما وابسته به زمان نیست

هرچقدر وابستگی یک لوگو به زمان کمتر باشد، تاثیرگذاری آن در آینده هم بیشتر خواهد بود. برای ارزشمند ماندن لوگو، باید آن را مطابق طراحی‌های روز آماده کنید. مثلا در سال‌های اخیر گرایش به طراحی‌های فلت بیشتر شده است، یعنی طرح‌هایی که عمق ندارند و همه چیز در ساده‌ترین حالت و به صورت دو بعدی طراحی می‌شود.

آشنایی با مخاطب برند

طراحی لوگو باید متناسب با جامعه‌ی مخاطب صورت بگیرد؛ برای مثال وقتی قرار است برای کودکان لوگویی طراحی شود، بهتر است رنگ‌های آن شاد و فونت آن فانتزی باشد؛ اما این مدل طراحی برای یک سازمان رسمی تجاری مناسب نخواهد بود.

استفاده از رنگ های مناسب

اگر قرار است در طراحی برند از رنگ‌های مختلف استفاده شود، حتما باید روان شناسی رنگ‌ها را در نظر گرفت. نباید از تاثیری که رنگ بر مخاطب می‌گذارد و پیامی که ناخودآگاه به مخاطب منتقل می‌کند غافل بود؛ برای مثال رنگ آبی حس اعتماد و وفاداری را انتقال می‌دهد و رنگ سبز نشانگر زندگی و طبیعت و همچنین نشانگر محصولات طبیعی است. اگر شما رنگ سازمانی ندارید ما رنگ متناسب با مخاطبان هدف و کسب کار شما را پیشنهاد خواهیم داد

تایپوگرافی قوی

حروف‌چینی یا تایپوگرافی در طراحی لوگو اهمیت بالایی دارد. باید در طراحی برند از فونت‌هایی استفاده کرد که پیام برند را به خوبی منتقل کند. هر فونتی، پیام و تاثیر خاص خودش را دارد؛ برای مثال، فونت‌های کلاسیک انگلیسی قدرت را نشان می‌دهند اما از طرفی خواندن آن‌ها کمی دشوار است.

پرسش نامه طراحی لوگو

ما در دیبا ارتباط پرسشنامه جامعه ای را برای اینکه بدانیم شما دقیقا به دنبال چه چیزی هستید طراحی کرده ایم که آن را باهمگان به اشتراک گذاشته ایم ما قبل شروع طراحی شما می خواهیم که حتما به این سوالات جواب بدهید.

پرسشنامه طراحی لوگو و برند شما با ۲۴ سوال اساسی

نمونه کار طراحی لوگو

می توانید برخی از نمونه کار های ما را مشاهده کنید :

طراحی لوگو دوچرخه