شرکت طراحی دیبا

phone09149747142

محتوای عمیق کلید پادشاهی سئو

محتوای عمیق کلید پادشاهی سئو
امیر شیخ زاده آموزش, بهینه سازی وبسایت 18 ژانویه 2019

اگر محتوای پادشاه سئو است پس محتوای عمیق کلید این پادشاهی است

محتوای عمیق در سئو چیست ؟

به طور ساده محتوای عمبق به محتوای گفته می شود که به صورت همه جانبه به بررسی یک موضوع می پردازد. با محتوای عمیق، یک اسپایدر گوگل همه چیز را در یک جا دریافت می کند.

در گذشته ،گوگل اسپایدر کلیه برچسب ها ، تگ ها ، alt تصاویر ، آدرس صفحه و …. رو بررسی می کرد که ببینید شما کلید واژه را چند بار استفاده کرده اید در واقع بر روی ۱۰۰% محتوای شما متمرکز بود. البته امروز هم باز به تجزیه تحلیل صفحه شما می پردازد ولی اما گوگل امروز خیلی هوشمندانه تر از آن استفاده می کند. پس به جای اندازه گیری محتوا (content) گوگل بر روی زمینه ( context) می کند.

ساده تر بگویم : گوگل از همان روزهای اولیه تولدش سعی داشته بهترین نتیجه جستجو را برای کاربران به نمایش در بیاورد ؟ آیا لزوما بهترین نتیجه مطالب پر از کلمات کلیدی یا به اصطلاح کیوورد استافینگ ( Keyword Stuffing ) نیست ولی صفحه ای که بتواند کل یک موضوع (context ) را پوشش بدهد به عنوان بهترین صفحه در نظر گرفته می شود.

و بر اساس مطالعات Backlinkoاز یک میلیون پست وبلاگ ، پستهای طولانی رنک بهتری در نتایج جستجو دارند.

نمودار مقایسه طول نوشته ها در سئو

نمودار مقایسه طول نوشته ها در سئو

چگونه یک محتوای عمیق بنویسیم ؟

باید بگویم کار کمی سختی را در پیش رو دارید سعی می کنیم به صورت خلاصه با ذکر آموزش به هر مورد بپردازم

 1. طولانی تر بنویسید

  باید بدونید یک محتوای همه جانبه و عمیق حداقل باید ۲۰۰۰ کلمه تشکیل شده باشه محتوای طولانی تر مقاله های کوتاه را در گوگل پایین می برد. اولین چیزی که خود منم در اولین برخورد می گم اوه کلی حال و حصولشو داره ! اصلا کی مطالب طولانی رو می خونه ؟! ولی خوب گوگل فعلا با این روش جلو میره پس مجبوریم برا بقا هم که شده خودمون رو باهاش تطبیق بدیم!

 2. محتوای همیشه سبز بنویسید ( Ever Green Content)

  محتوای همیشه سبز چیست ؟

  به نوعی از محتوا گفته میشود که همیشه برای خواننده ها به روز و تازه است و پیاپی به روز رسانی میشود.

  محتوای همیشه سبز را میتوان در دسته های زیر بخش بندی کرد:

  • لیستی از منابع
  • سوالات رایج
  • بهترین نکات
  • مقالات How To
  • بررسی محصولات
  • ویدئو

  لزوما تولید محتوا با موضوعات بالا مقاله شما رو به یک مقاله سبز تبدیل نمی کند ولی کمک می کنه چارچوب درستی رو پیاده سازی کنید. سایر موضوعات از جمله متن اخبار، آمار و ارقام که ممکن است هر لحظه تغییر کند ، مقاله مربوط به اتفاقی خاص و … محتوا سبز حساب نمی شوند.

 3. استفاده از کلمات کلیدی (Latent Semantic Indexing) یا LSI

  LSi به معنی تحت الفظی فهرست بندی معنایی نهفته کلمات و به معنی درست آن، تشخیص درست کلمات و موضوع یک صفحه  است. یک مثال می زنم که به خوبی متوجه کاربرد LSI بشیند وقتی شما دو کلمه رایانه همراه و لب تاپ رو استفاده می کنید وظیفه LSI اینه تشخیص بده که این دوتا به یک معنی هستند.کلمات کلیدی LSI کلمات و عباراتی هستند که به شدت با موضوع صفحه شما مرتبط هستند.

  در واقع وقتی که گوگل کلمات کلیدی LSI رو تو متن شما می بینه فکر می کنه:این صفحه خیلی خاص است !

  آموزش پیدا کردن LSI مرتبط با کلمه کلیدی شما :

  • استفاده از ابزار رایگان وب سایت LSI Graph.
   کار با این وب سایت بسیار راحت است فقط کافیه کلمه مورد نظرتون رو جستجو کنید در تصاویر می توانید نتایج برای کلمه طراحی سایت رو مشاهده کنید

  • استفاده از خود نتایج جستجو در گوگل.
   بعد از جستجو کلمه مورد نظرتون به پایین صفحه برید گوگل خود جملاتی را برای شما پیشنهاد می دهد انهای که بولد شده اند همان LSI شما هستند.

   کلمات مرتبط گوگل برای محتوای عمیق

   کلمات مرتبط گوگل برای محتوای عمیق

  • استفاده از  Google Keyword Planner

سخن پایانی :

گوگل هر روز باهوش تر می شود و به طور کلی می توان اینگونه گفت که بهتر است برای مخاطبین خود مطلب بنویسید نه برای گوگل ! ذر صورت این که به هر دلیلی نمی تونید خودتون روی وب سایت کسب و کارتون وقت بزارید به شما پیشنهاد می کنم از خدمات شرکت طراحی دیبا استفاده کنید. کافیه برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

۲ دیگاه

 1. میلاد گفت:

  سلام خیلی مقاله خوبی بودش دستتون درد نکنه