ساخت یک سایت موفق در 10 روش تاثیر گذار

سعید رحیمی وبلاگ 25 فوریه 2019
ساخت یک سایت موفق در 10 روش تاثیر گذار

ساخت یک سایت موفق در 10 روش تاثیر گذار

در این سری از مقاله های آموزشی سایت دیبا پی سی قصد داریم، شما را با 10 روش آسان برای ساخت یک سایت آشنا کنیم که به وسیله آنها می توانید در سایت خود پیشرفت رو به بالایی داشته باشید. اگر علاقه مند به یادگیری این مقاله ما می باشید حتما در ادامه مطلب همراه سایت ما باشید.

توضیحات ابتدایی

قبل از شروع آموزش شما باید اطلاعات کاملی از سایتی که قصد راه اندازی آن را دارید، داشته باشید تا در صورت برخورد با مشکل، سرعت کار شما در مراحل ساخت آن کاسته نشود. برای ساخت یک سایت شما می توانید از سیستم های مختلفی استفاده کنید، اما لزوما ما در این قسمت تنها می خواهیم با مباحث تخصصی و جزیی یک سایت شما را آشنا کنیم که برای ساخت حتما باید بر روی این نکات توجه زیادی داشت.

 

ایجاد یک استراتژی برند برای سایت شما

منظور ما ساخت یک برند معتبر برای سایت خود می باشد، بطوری که در هنگام انتخاب نام برای برند خود بهتر از نام های کوتاه و جذاب تری استفاده کرده باشید، شما برای پیشرفت کردن در کنار دیگر سایت ها باید از یک برند مناسب، جذاب و کوتاه استفاده کرده باشید، به گونه ای این برند تا آخر سایت با شما همراه خواهد بود، توجه داشته باشید که در صورت تغییر این برند برای شما مشکلات زیادی را ایجاد می کند، پس در ابتدای کار بهتر است شما یک برند مناسب را انتخاب کرده باشید تا در آینده با آن مشکلی نداشته باشید.

اجتناب از اشتباهات طراحی وب سایت

در قسمت دوم شما باید به سراغ طراحی سایت خود بروید، یک طراحی مناسب برای سایت شما می تواند شامل سئو نیز باشد، در صورتی که شما از یک قالب درست و با کمترین درصد اشتباه استفاده کرده باشید و بر روی نکات سئوی قالب کار کرده باشید می توانید یک سایت سئو شده و مناسب برای خود طراحی کرده باشید و همچنین شما یکی از نکات اصلی ساخت یک سایت را رعایت کرده اید.

وضعیت محتوای سایت شما

قبل از راه اندازی سایت خود شما باید انتخاب کرده باشید که آیا می خواهید یک سایت رایگان را برای کاربران خود ارائه دهید و یا خیر قصد دارید تا کاربران برای هر کلیک دانلود هزینه را پرداخت کنند. این بخش می تواند بر رو بازدید از سایت شما بسیار تاثیر گذار باشد، در اولین قدم محتوای رایگان کاربران زیادی را برای شما جذب خواهد کرد اما شما باید به وسیله تعداد بازدید سایت خود تبلیغاتی را دریافت کنید، در قدم دوم شما با استفاده از پولی کردن سایت خود تعداد بازدیدکنندگان را کمتر از حالت رایگان می توانید مشاهده کنید، اما برای جذب این دسته از کاربران شما می توانید با فعالیت بالا رضایت کاربران را بدست آورده باشید.

ایجاد ترافیک وب سایت

منظور از ایجاد ترافیک وب سایت جذب کاربران برای سایت خود می باشد، شما برای این کار می توانید با رعایت کردن نکات سئو و نکات الگوریتم های گوگل می توانید کاربران زیادی را برای سایت خود جذب کنید. توجه داشته باشید که داشتن یک محتوای مفید می تواند کاربران را برای سایت شما نگه دارد و برای جذب بیشتر کاربران سایت می توانید به وسیله اشتراک گذاری ها در شبکه های مختلف اجتماعی افراد زیادی را جذب خود کرده باشید.

سایت خود را مهم کنید

با توجه به آخرین گزارشات بهترین سایت ها همیشه بر روی عنوانی خاص تخصصی فعالیت می کنند، پس اگر قصد دارید تا سایت خود را جدی راه اندازی کنید و از آن کسب و درآمد داشته باشید، بهتر است یک موضوع را انتخاب کرده باشید و پس از آن بصورت جدی و تخصصی بر روی این عنوان کار کرده باشید. بصورت عمده سایت های مرجع بصورت تخصصی بر روی یک دسته کار می کنند که می توان این دسته از سایت ها را به عنوان سایت های مرجع دیگر سایت ها معرفی کرد، به نوعی محتوای این دسته سایت ها در دیگر سایت ها پخش خواهد شد.

سئوی محتوا

این بخش مرتبط به قسمت بالایی می باشد بطوری که شما برای داشتن یک سایت مرجع و موفق حتما باید محتوایی مفید را برای کاربران سایت خود ارائه دهید. شما با اختصاصی کردن محتوای متنی مطالب خود می توانید سئو سایت خود را رعایت کرده باشید، توجه داشته باشید که اگر قصد دارید از محتوای مفید استفاده کرده باشید، حداقل از متون دراز استفاده کرده باشید، زیرا زمان آنلاین بودن کاربران برای شما می تواند مفید باشد و مطلب شما را در گوگل از ارزش بیشتری برخوردار باشد.

ایجاد درآمد بدون ترساندن بازدید کنندگان شما

توجه داشته باشید که کاربران برای شما بزرگترین سرمایه می باشند پس به هر شکلی شده باید از آنها به درستی در کسب و کار خود استفاده کرده باشید. اگر شما یک سایت با رتبه خوب داشته باشید بدون شک درخواست های تبلیغات زیادی به شما داده می شود که شاید رقم های این تبلیغات شما را جذب کرده باشد، اما شما باید توجه داشته باشید که هر تبلیغی می تواند بر روی ذهن کاربران شما تاثیر داشته باشد و آنها را از سایت شما به عقب برگردانند. پس توسیه ما به شما استفاده از تبلیغ های کمتر می باشد، و یا اگر قصد دارید تبلیغات بیشتری را ایجاد کنید می توانید در باکس های جداگانه قرار دهید تا کاربران بتوانند به سادگی محتوای شما را مطالعه کرده باشند.

 

جذب مشتری برای تبلیغ به سایت خود

شما برای این کار می توانید صفحه مجزا از سایت خود طراحی کرده باشید، بطوری که می توانید در این صفحه اطلاعات کاملی از سایت خود را قرار داده باشید، توجه داشته باشید که برای جذب این مشتری شما بهتر است درک تصویری بهتری از تبلیغات را برای آنها به نمایش بگذارید، پس استفاده از عکس های راهنما در تبلیغات می تواند یکی از عوامل جذب این دسته از افراد برای رزرو تبلیغات باشد. بطور کلی شما می توانید در صفحه مجزا با در نظر گرفتن امتیاز های مثبت تبلیغات، مشتریان را جذب تبلیغ در سایت خود کرده باشید.

 

توسعه اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی

امروزه با پیشرفت تکنولوژی برنامه های زیادی در رابط با شبکه های اجتماعی و … ارائه شده اند و در کشور ما نیز بسیار محبوب شده اند، حال ما باید از این امکان نهایت استفاده را کرده باشیم، زیرا این شبکه های اجتماعی بستری را برای عموم ایجاد کرده اند که کاربران به دور هم جمع شده اند و ما می توانیم با یه برنامه ریزی دقیق از این تعداد کاربر برای خود استفاده کرده باشیم و تک تک این افراد را به وسیله تبلیغات درست جذب سایت خود کرده باشیم. توجه داشته باشید که هرچه توسعه شما در این زمینه بیشتر باشد امکان ورود کاربران به سایت شما بیشتر خواهد شد.

استفاده از سیستم های مدیریتی بازدید (ترافیک سایت)

اگر شما سایتی را راه اندازی کرده باشید، برای بدست آوردن بازدید روزانه خود حتما باید اقدام کرده باشید، برای اینکار شما می توانید به وسیله سیستم های مدیرتی مختلف این کار را کرده باشید و یا شما می توانید به وسیله ابزارک های آنالیز، سایت خود را از نظر بازدید های روزانه، ماهانه، سالانه و کلی بررسی کرده باشید. این کار می تواند در بخش های تبلیغات و جذب مشتریان برای شما تاثیر گذار باشد، پس استفاده درست از این امکان می تواند برای شما یک درآمد خوب باشد.

 

نتیجه گیری

در این مقاله آموزشی ما شما را با 10 روش ساخت یک سایت آشنا کردیم و روش های تاثیر گذاری را به شما معرفی کردیم که می توانید از تمامی آنها استفاده کرده باشید. اگر قصد دارید تا از دیگر مقاله های آموزشی ما دیدن فرمایید می توانید از صفحه اصلی سایت دیبا پی سی دیگر مقاله های ما را مشاهده فرمایید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

فیلد های ستاره دار* الزامی می باشند.