بهترین ساختار URL ها

علی رضا خان چوپان بهینه سازی وبسایت, وبلاگ 09 اکتبر 2020
بهترین ساختار URL ها

ساختار URL وقتی صحبت از بهینه سازی موتور جستجو در محتوا (SEO) می شود ، در اولویت اول قرار می گیرد. یک دلیل ساده و خوب برای این واقعیت وجود دارد. هر زمان که شما پیوند خود را به محتوای خود ارسال می کنید ، چه این یک پیوند داخلی باشد ، چه در یک وب سایت خارجی یا در شبکه های اجتماعی باشد ، چیزی که ثابت می ماند URL صفحه است. به همین دلیل ، URL شما در مورد بهینه سازی محتوا یکی از اساسی ترین عناصر است.

در حالی که سایر عناصر ، مانند تراکم کلمات کلیدی و بک لینک ، همه در ایجاد محتوای کاملاً بهینه شده نقش اساسی دارند اما URL اولین چیزی است باید بسازید. وقتی نوبت به سئو می رسد ، به مولفه های کلیدی که موتور جستجو در اولین برخورد با محتوای وبسایت شما فهرست می کند فکر کنید و بدون تردید ، به این نتیجه می رسید که URL های شما مهم هستند.

با توجه به اهمیت ساختار URL که یک واقعیت ثابت شده است، بهترین روش ایجاد آنها چیست؟ در زیر برخی از نکات کلیدی ذکر شده است که باید هنگام تولید URL ها در نظر بگیرید.

حفظ خوانایی URL ها

این نکته مهم به نظر می رسد اما به راحتی می توان از آن چشم پوشی کرد ، خصوصاً اگر از یک سیستم مدیریت محتوای وب استفاده کنید که به طور خودکار URL ها را تولید می کند. مهم است که اطمینان حاصل کنید URL ها به راحتی برای افراد قابل درک هستند تا بتوانند موضوع کلی صفحه را بفهمند و سریعاً تعیین کنند که آیا محتوای مورد جستجو مطابقت دارد یا نه.

برخی از سیستم های مدیریت محتوای وب URL ها را به طور خودکار تولید می کنند که بسته به سیستم مدیریت محتوای مربوطه ، می توانند پارامترهای غیرضروری ، رشته های پرس و جو یا شناسه پایگاه داده را به URL اضافه کنند. اگرچه این مساله ممکن است در چارچوب سیستم مدیریت محتوا لازم باشد ، اما با این وجود تشخیص آنها برای کاربران دشوار است.

 

کلمات کلیدی را اضافه کنید اما زیاده روی نکنید

پس از اطمینان از خوانایی URL ها مساله مهم این است که مطمئن شوید کلمات کلیدی یا موضوعات در محتوای متن به خوبی پوش داده شده باشند. این به سادگی عملی است. ساختارهای URL باید شامل عناوین سطح بالا محتوا باشند تا (1) بتوانند به درستی در ارتباط با کلمه کلیدی مرتبط ایندکس شوند و (2) به کاربر نشان دهند که محتوای مربوط به آن کلمه کلیدی در آن صفحه قرار دارد.

منظور این نیست که URL های خود را با کلمات کلیدی پر کنید. شما ممکن است فکر کنید که در حال انجام یک سرویس برای خودتان هستید اما در نهایت صرف کاهش تراکم کلمه کلیدی خود و بهینه سازی واقعی برای هر یک از کلمات کلیدی را دشوار می کنید. پر کردن کلمات کلیدی در URL ها نیز کار صحیحی نیست و ممکن است از بازدید قانونی سایت جلوگیری کند زیرا می تواند به عنوان شاخصی از محتوای بی کیفیت تلقی شود.

یک قانون ساده این است که URL شما حداقل باید حاوی عنوان متای صفحه شما باشد. اگرچه عنوان صفحه و URL لازم نیست دقیقاً مطابقت داشته باشند (به خصوص اگر عنوان طولانی تر باشد) ، اما اطمینان حاصل کنید که کلمات کلیدی که در عنوان وجود دارند در URL نیز یافت شوند.

 

از پوشه بندی و دسته بندی ها استفاده کنید

یک ایده عالی برای سازماندهی مطالب خود ایجاد مجموعه ای از دسته ها یا پوشه های سیستم فایل است که می تواند محتوای مرتبط را در خود جای دهد. این نه تنها به حفظ محتوای سایت شما در ساختار سلسله مراتبی مشخص کمک می کند ، بلکه به کاربران شما ارجاعات روشنی را در مورد مکان آنها در نقشه سایت شما می دهد. اطلاع رسانی هرچه بهتر کاربران به مکان آنها در سایت شما ، برای کمک به تشویق مطالعه محتوا مهم است.

استفاده از ساختارهای دسته بندی یا پوشه بندی نیز به شما این امکان را می دهد که بتوانید برای کلمه کلیدی بهینه شوید. بعلاوه ، این یک ارتباط انجمنی مستقیم بین دسته بندی و قسمت مطالب ایجاد می کند.

 

طول URL ها را کوتاه نگه دارید

با ترکیب همه نکات بالا ، یادآوری این نکته ضروری است که URL ها نباید خیلی طولانی شوند. از نظر فنی ، URL های شما 2.048 نویسه محدودیت دارد ، اما در عمل ، URL های شما باید خیلی خیلی کوتاه تر باشند. در واقع ، نشانی های اینترنتی شما باید حدودا زیر 100 حرف باشد.

با این قاعده کلی دو موضوع اساسی وجود دارد. اول ، با یک نگاه سریع کاربران و موتورهای جستجو باید بتوانند موضوع محتوای صفحه را تا حدودی تشخیص دهند. هرچه URL شما طولانی تر باشد ، پردازش این اطلاعات بیشتر طول می کشد و این تردید می تواند بر کلیک کاربر بر روی لینک تاثیرگزار باشد.

اگر ماوس را روی یک پیوند حرکت دهید، بیشتر مرورگرها URL پیوند را به شما نشان می دهند. این مرورگرها اگر URL بسیار طولانی باشد ، پس از مدتی مشخص ، ساختار URL کامل را نشان می دهد. این ویژگی توانایی کاربر را در تصمیم گیری در مورد مناسب بودن محتوا مختل می کند.

 

ساختار URL های خود را استاندارد کنید

وقتی نوبت بهینه سازی URL می رسد ، مهم است که اطمینان حاصل کنید URL های شما از همان قوانین پیروی می کنند و از بهترین روش های معاصر استفاده می کنند. برخی از اجزای اساسی این استاندارد سازی عبارتند از:

  • استفاده از خط تیره (ترجیحا) یا زیر خط برای جدا کردن کلمات
  • ازآنجایی که URL ها به حروف بزرگ و کوچک حساس هستند سعی کنید از حروف کوچک استفاده کنید تا مشکل خطای 404 بوجود نیاید
  • عناصر دسته یا پوشه باید یک کلمه ای و یا حداگثر دو کلمه ای باشند

از نظر عملی ، مدیریت یک وب سایت بسیار ساده است اگر همه ی URL ها از مجموعه قوانین یکسانی پیروی کنند. از دید کاربر ، ایجاد این استاندارد سازی به کاربر در استفاده از نقشه سایت شما کمک می کند و به کاهش زمان پردازش اطلاعات یک URL کمک می کند.

 

جمع بندی ساختار URL ها

هیچ یک از این روشهای بهینه سازی URL بیش از حد پیچیده نیستند ، این بدان معناست که ما به عنوان طراحان وب سایت ، تولیدکنندگان محتوا و بازاریاب های دیجیتال باید هر بار که محتوا ایجاد و ارسال می کنیم از این دستورالعمل ها پیروی کنیم. به نظر می رسد هرچقدر هم که متناقض به نظر بیاید، ایده خوبی است که هنگام ایجاد URL های موثر ، مفهوم “موتورهای جستجو” را موقتاً در حالت تعلیق قرار دهید. مهمترین مخاطب کاربر نهایی است و ساخت ساختارهای URL که بتوانند به راحتی رمزگشایی کنند اولویت شماره 1 ، 2 و 3 در پروژه های طراحی وب شما است.

همانطور که گفته شد ، URL های دقیق و مختصر به طور طبیعی تاثیر مثبت بر رویSEO  وب سایت شما خواهد داشت.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

فیلد های ستاره دار* الزامی می باشند.