آینده طراحی وب سایت

مژگان امیریوسفی وبلاگ 30 جولای 2021
آینده طراحی وب سایت

فکر می‌کنید پنج سال دیگر از لحاظ طراحی وبسایت کجا باشیم؟ ده سال دیگر چطور؟ فقط می‌توان در این مورد حدس زد (حدسی که اغلب غلط به نظر می‌رسد). در واقع نمی‌توان با قطعیت در این باره نظر داد. از طرف دیگر‌، طراحی وب از طریق روندهای آینده و تغییرات در محیط دیجیتال تعریف می‌شود. در حالی که هیچ چیزی قطعی نیست‌، یک مطالعه دقیق در مورد بازار و عوامل تأثیرگذار بر آن می‌تواند بینش عملی درباره آینده طراحی وب سایت ایجاد کند.

ما فضاهای عمیق اینترنت را با دقت مرور کرده‌ایم تا محتوای با‌کیفیتی را در قالب ماشین زمان برای شما به ارمغان بیاوریم. در اینجا برخی از تغییرات تکاملی وجود دارد که می‌توان انتظار داشت برای طراحی وب سایت اتفاق بیفتد. ما شما را با این تغییرات آشنا می‌کنیم.

ادغام هوش مصنوعی و چت ‌بات‌ها

هوش مصنوعی ممکن است بحث برانگیزترین موضوع موجود در نسل ما باشد. به نظر می‌رسد ترس‌های احتمالی که در مورد هوش مصنوعی وجود دارند، بیش از مزایای کمی ‌است که در حال حاضر از وجود آن بهره می‌بریم. با این حال‌، تا زمانی که ماشین‌ها دنیا را تصاحب نکنند‌، هوش مصنوعی نقش مهمی‌ در آینده طراحی وب سایت خواهد داشت.

معمول‌ترین پیاده‌سازی از هوش مصنوعی را می‌توان به صورت چت بات یافت. بسیاری از مشاغل در حال حاضر از چت‌ بات‌ها استفاده می‌کنند تا مشتریان خود را به صورت 24 ساعته و ۷ روز هفته پشتیبانی نمایند. آنها به سوالات متداول مشتریان پاسخ می‌دهند‌، شکایات ایشان را ثبت می‌کنند و اساساً فضا را برای ارائه خدمات بیشتر به مشتری فراهم می‌سازند. پیش‌بینی می‌شود 47 درصد از شرکت‌ها تا پایان سال 2021 چت بات‌ها را به کار بگیرند.

با پیشرفت فناوری‌، چت بات‌ها و هوش مصنوعی ممکن است مانند خریداران خودکار برای کاربران تجارت الکترونیکی به نظر برسند‌، بنابراین دوره جدیدی را در طراحی وب پدید می‌آورند. این مورد یک جفت جریان مداخله انسانی و هوش مصنوعی است که قرار است به یک قاعده جدید تبدیل شود.

تصاویر سه بعدی همه جانبه

اگرچه VR با تهاجمی‌ترین رفتارها در حال انجام است‌، اما تصویب کامل آن همچنان دور از انتظار است. به روزرسانی‌های سیستم تجمعی مورد نیاز برای تحقق بخشیدن به VR بسیار دامنه دار است که در آینده نزدیک قابل بررسی نیست. باوجوداین، این یک احتمال بسیار قابل قبول است که در آینده از تصاویر سه بعدی همه جانبه در طراحی وب سایت استفاده شود.

ادغام علوم داده

وب سایت، دیگر یک فروشگاه یک طرفه برای حضور برند نیست. در دنیای دستگاه‌های متصل و اینترنت اشیا‌، تمام قسمت‌های سیستم به طور مداوم هماهنگ می‌شوند تا بهترین CX را برای هر کاربر ارائه دهند. طراحی وب با استفاده از ابزارهای تحلیلی و انطباق همزمان با محیط در حال تغییر‌، بر هجوم اضافی داده‌ها استوار خواهد بود. این تفاوت بسیار متفاوت با موج پاسخگویی به تلفن همراه است‌، با این تفاوت که در ماشین‌های معمولی مانند یخچال و فریزرها اعمال می‌شود.

آینده، دانشمندان داده و طراحان وب را در یک موضع قرار می‌دهد‌، از طرفی این امکان را برای آنها فراهم می‌کند تا با هم همکاری کنند و آینده طراحی وب سایت را تحت تاثیر قرار دهند. تا آن زمان‌، تجربه غوطه‌ور شدن از طریق گرافیک‌های سه بعدی در وب سیات اتفاق می‌افتد. ما در مورد وب سایتی صحبت می‌کنیم که برای ادغام تجربیات فیزیکی و دیجیتالی باید کل صفحه را اشغال کند. مثل همیشه‌، هدف نهایی این است که مخاطب را با تصاویری جذاب که آنها را ترغیب به انجام اقدامات دلخواه می‌کند‌، مجذوب خود نماید.

واقعیت افزوده

بعد از تغییر مکان الگوی برنامه IKEA‌، تجسم محصول از راه دور یک نیاز بسیار پسندیده در میان مشتریان امروز است. در حقیقت‌، 61٪ از خریداران آنلاین، وب سایتی که برخی از نسخه‌های AR را اجرا کرده باشد را ترجیح می‌دهند. با پیشرفت علم و تکنولوژی، کاربران به هر دو سخت افزار و نرم افزار برای پشتیبانی از AR در تمام اشکال آن احتیاج دارند.

از تلفن‌های هوشمند گرفته تا دستگاه‌های پوشیدنی مانند ساعت مچی، طراحان باید محیطی تعاملی ایجاد کنند، که عناصر مبتنی بر مکان را طراحی نماید و زیبایی‌های دنیای واقعی را پوشش دهد. تشخیص اشیا مشابه مانند Google Lens و اسکن صورت در شبکه‌های اجتماعی نیز برنامه‌های بی‌پایانی خواهد داشت که در آینده می‌تواند در طراحی سایت به کار برود.

وب سایت‌ها باید با توجه به موضع مینیمالیستی که می‌تواند بدون ایجاد اختلال در دیدگاه کاربر نمایش داده شود‌، با آن سازگار شوند. بدین ترتیب یک تعادل کامل بین محتوا و کنتراست ایجاد می‌شود.

وب سایت‌های بدون صفحه

وب سایت‌های بدون صفحه در طراحی وب سایت از تنوعی متفاوت استفاده می‌کنند که به جای داشتن چندین صفحه‌، وب سایت تنها یک پیمایش بی پایان است. این مفهوم از سیستم عامل‌های رسانه‌های اجتماعی تقلید می‌کند که به خاطر رابط کاربری جذاب و تعامل اعتیادآور آنها مشهور هستند.

تنها با وجود یک صفحه در دسترس‌، طراحان وب باید به سرعت، وب سایت‌های دارای پاسخگویی خودکار و ساختار سایت‌های داستانی را طراحی کنند. روان بودن عناصر وب مهم‌ترین نقطه برای جلوگیری از خارج شدن نرخ ترک وب سایت خواهد بود.

رابط صدا

الکسا‌، سیری و دستیار گوگل، دنیا و پیروان خاص خود را دارند. کاربران از سیستمی‌ استقبال می‌کنند که در آن یک دستور صوتی ساده نتایج مورد نیاز را به آنها نشان می‌دهد. این امر همچنین نیاز به مراجعه به صفحه نمایش برای دستیابی به هر گونه اطلاعات را از بین می‌برد.

طراح وب باید تاثیر این روش مکالمه بر آینده طراحی وب سایت را در نظر بگیرد. این یک واژگونی کامل از تمام مبانی‌ای است که این مفهوم بر آن اشاره دارد. کلید واژه‌ها و سوالات متداول طولانی مدت باید استراتژی محتوای اصلی را تشکیل دهند و جعبه‌های سنتی طراحی وب را بشکند. اگر چه این برنامه بسیار دور از ذهن است‌، اما مطمئناً ارائه خواهد شد.

قصه گویی پویا

Netflix دارای یک کتابخانه با بیش از 1300 نمایش تلویزیونی و 4300 فیلم است. در اینجا بیش از حد محتوا برای نیاز روزانه هر کاربر وجود دارد. برای اینکه وب سایت شما همیشه مورد توجه باشد‌، نیاز به قصه گویی اتمی ‌دارد. قصه گویی که کاربر را در همه جبهه‌ها درگیر خود کند.

این می‌تواند مانند طراحی نقشه باشد که خلاصه‌ای از سیستم و مسیرهای رسیدن به هر بخش را نشان می‌دهد تا منطق پشت هر کلیک یا ضربه را پیدا کند. آژانس‌هایی مانند MintTwist قبلاً کمپین‌هایی را اتخاذ کرده‌اند که با مخاطبان در سطح جزئی ارتباط برقرار می‌کنند. طراحی وب بر اساس یک پیام کلیدی قوی استوار است که از طریق کانال‌ها و فرم‌های مناسب پیام‌رسانی در دل کاربران وب سایت راه می‌یابد.

جمع‌بندی

دنیای فناوری خیلی سریع است و نمی‌تواند همه آنچه را که در اطراف وجود دارد بررسی کند. در چنین سناریوهایی‌، آینده وب سایت‌ها باید کاملاً کاربرمحور باشد. برای اجرای تعاملات در هر نقطه، باید یک بازنگری اساسی انجام دهید تا کاربر احساس کند دیجیتال بخشی از واقعیت است. همه اینها یک چیز را خلاصه می‌کند‌، آینده طراحی وب سایت برای تفسیر باز است و تصمیمات امروز روی آینده آن تاثیرگذار است.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

فیلد های ستاره دار* الزامی می باشند.