شرکت طراحی دیبا

phone09149747142

آموزش کار با گوگل ادوردز (Google Ads)

آموزش کار با گوگل ادوردز (Google Ads)
سعید رحیمی آموزش, بهینه سازی وبسایت ۱۴ مرداد ۱۳۹۸

گوگل ادوردز [تبلیغات کلیکی] چیست و چگونه کار می کند؟

 

گوگل ادوردز  یا همان تبلیغات کلیکی گوگل  را می خواهیم در سایت دیبا پی سی به شما معرفی و با نحوه کار آن تا حدودی آشنا کنیم ، همچنین شما می توانید با مراحل کاری گوگل ادوردز آشنایی لازم را بدست آورید. گوگل ادوردز ویژگی ای است که به تازگی به گوگل اضافه شده است و ما می توانیم با استفاده درست از آن شاهد افزایش رتبه سایت خود باشیم. در این مقاله شما می توانید با ویژگی های اصلی آن و مضرات و مزایای آن آشنایی بیشتری بدست آورید. اگر قصد دارید درباره Google ADS اطلاعات بیشتری کسب کنید در ادامه همراه ما باشید.

 

 

گوگل ادوردز چیست؟

گوگل ادوردز در واقع سیستم تبلیغاتی گوگل است که می توانید در آن تبلیغات خود را پذیرش کنید. این سیستم به گونه ای در حالت اوتوماتیک قرار گرفته است و شما می توانید به راحت ترین شکل ممکن تبلیغات خود را ثبت کنید. اگر قصد دارید از گوگل ادوردز در پیشرفت سایت خود استفاده کنید بهتر است بدانید که روش های متعددی در این سیستم ساخته شده است که شما می توانید تبلیغ مورد نظر خود را انتخاب نمایید. یکی از معروف ترین و اساسی ترین تبلیغاتی که شما می توانید آنرا در مرورگر های خود دیده باشید، تبلیغات درون موتور جستجوگر است.

 

 

با پذیرش این تبلیغات شما می توانید روزانه بازدید های زیادی را برای کلمات کلیدی خاص و سفارشی شده خود جذب کنید، همچنین این کار باعث افزایش ورودی ها از سمت گوگل به سمت سایت شما می شود که در آخر نتیجه مثبتی برای شما دارد. یکی از روش های افزایش رتبه سایت همین ترفند است، اما باید برای آن هزینه هایی را باید پرداخت کنیم.

 

آیا گوگل ادوردز برای کار ما مفید است؟

یکی از سوال های اساسی که می توانیم به آن جواب دهیم ثاتیرات گوگل ادوردز بر روی سایت ما است. داشتن یک تجربه بالا در کار های مجازی یکی از اصلی ترین معیار های تجارت مجازی است که شما برای اینکار می توانید از مشاور ها و یا افرادی که در این زمینه فعالیت و تجربه بالایی داشته اند راهنمایی بگیرید. گوگل ادوردز بر پایه یک سیاست تجارت مجازی شکل گرفته است و مدیر یک سایت باید با شناخت علم تجارت مجازی به سمت جلو حرکت کند. در این قسمت می خواهیم بخشی از کار هایی که هنگام ثبت در گوگل ادوردز انجام دهیم را به شما آموزش دهیم.

 

مراحل ثبت در گوگل ادوردز

در اولین قدم از شروع کار ما باید برنامه کلی از تبلیغات خود داشته باشیم، هدف از برنامه کلی داشتن یک نظم در طول مسیر کاری است که می تواند تبلیغات شما را در گوگل ادوردز موثر کند. ما در این بخش مثال هایی درباره یک سایت نرم افزار می زنیم و شما می توانید برداشت های مختلفی از آن داشته باشید. اگر شما بتوانید از کلمات کلیدی اصلی به درستی در گوگل ادوردز استفاده کنید بدون شک استفاده از این تبلیغات در کسب و کار برای شما موثر است، اما اگر بدون علم مورد نیاز پا قدم شوید ضرر های زیادی از این واکنش خواهید خورد.

 

 

بطور مثال به عنوان یک سایت نرم افزار شما می توانید پربازدید ترین و یا اصلی ترین مطالب سایت خود را که می دانید کاربران به دنبال آن می گردند را در گوگل ادوردز ثبت نمایید. حتما توجه کنید که گوگل ادوردز از کلمات کلیدی خاص و سفارشی شده پیروی می کند که شما می توانید آنها را انتخاب کنید، پس ما به عنوان یک مدیر سایت نرم افزار می توانیم از کلید ویژه های اصلی همانند (دانلود رایگان برنامه فتوشاپ کرک شده) استفاده کنیم. توجه داشته باشید که هرچه کلمات کلیدی شما مناسب تر باشد کاربران از سمت گوگل بیشتر وارد سایت شما می شوند.

 

نتیجه گیری در مراحل ثبت گوگل ادوردز

در این قسمت ما می توانیم نتیجه بگیریم که برای انجام این کار باید در ابتدا یک برنامه کلی از تبلیغات خود داشته باشیم. در قسمت دوم ما باید لیست کاملی از مطالب سایت خود داشته باشیم که قصد داریم آنها را در گوگل ادوردز به نمایش بگذاریم. و در قسمت آخر و یا اصلی ترین قسمت ما باید به دنبال کلمات کلیدی اصلی بگردیم که مطمعن هستیم کاربران زیادی آنرا در گوگل سرچ می کنند. برای اینکار ما می توانیم با استفاده از گوگل ترند برترین کلید های اصلی کاربران گوگل را مشاهده کنیم. اگر کاربری از کلمه کلیدی شما در گوگل استفاده کرد مطلب مورد نظر شما از سمت گوگل به عنوان یک مطلب سفارشی شده در قسمت بالایی (اولین آدرس پست گوگل) به نمایش گذاشته می شود.

 

هزینه نگهداری و ثبت تبلیغ در گوگل ادوردز

یکی از مزیت های اصلی Google Ads رایگان بودن آن می باشد، یعنی شما می توانید موارد مختلفی را در این موتور جست و جوگر ثبت کنید، ولی سوال اینجاست که گوگل از چه طریقی صاحب درآمد می باشد. شما برای ثبت تبلیغات خود در گوگل ابتدا نیاز به یک اکانت معمولی دارید و سپس می توانید از طریق آن تبلیغات خود را در گوگل ثبت کنید. تا این مرحله تمامی هزینه ها از سمت گوگل برای شما رایگان حساب می شود اما گوگل در ازای هر کلیک بر روی لینک مطالب شما هزینه ای را دریافت می کند که می تواند نسبت به تعداد کلید های لینک شما این هزینه بالا و پایین باشد.

 

 

یکی دیگر از مزیت های گوگل ادوردز تفاوت قائل شده میان کسب و کار های مختلف می باشد، یعنی میزان هزینه شما به عنوان یک سایت نرم افزاری با یک سایت فروشگاهی برابر نمی باشد. در قسمت بعدی شما را با نحوه گرفتن تبلیغات از گوگل ادوردز آشنا خواهیم کرد.

 

ثبت تبلیغات در گوگل ادوردز

شاید یکی از سخت ترین مراحل این کار ثبت نام در Google Ads باشد، شما برای این کار حتما باید دوره آموزشی گوگل ادوردز را گذارنده باشید که برای اینکار شما می توانید از سایت دیبا پی سی اقدام به مطالعه نمایید. پس از ساخت یک اکانت گوگل ادوردز شما باید وارد حساب کاربری خود شوید، و با توجه به تجربه های کاری خود در زمینه تبلیغات محتوا های مورد نظر خود را همراه کلید واژه های اصلی انتخاب کنید و سرانجام آنها را در این سیستم تبلیغاتی ثبت نمایید. اگر شما علاقه ندارید که با دوره آموزشی گوگل ادوردز آشنا شوید می توانید اکانت های سفارش شده گوگل را تهییه نمایید، این اکانت ها دارای قابلیت مدیریت گوگل ادوردز می باشد و شما به راحتی می توانید کار های خود را انجام دهید.

 

جمع بندی

گوگل ادوردز از ویژگی های زیادی مثل افزایش رتبه سایت، تاثیر گذاری بر ورودی های سایت و … دارد که می تواند برای شما مفید باشد. همانطور که گفته شد هزینه این تبلیغات نسبت به بازدید روزانه آن چیز خوبی می باشد و شما می توانید در کسب و کار خود درآمد بهتری نسبت به رقیب های خود داشته باشید. در بخش اولی این مقاله شما با گوگل ادوردز آشنایی ابتدایی را پیدا کرده اید و در قسمت های بعدی از سایت دیبا پی سی با مباحث تخصصی تر که می توانند کسب و کار شما را متحول کنند آشنا می شوید.

مطالب مرتبط