لندینگ پیج یا صفحه فرود

مهران مرزنگی وبلاگ 04 ژانویه 2021
لندینگ پیج یا صفحه فرود

قبل از توضیح در مورد لندینگ پیج شما فرض کنید یک دانشجوی سال اول دانشگاه هستید و برای اولین بار وارد دانشگاه می شوید و شما تقریباً کسی را نمیشناسید شما برای اولین بار سراغ چه کسی می‌روید؟ ملاک شما برای شروع گفتگو و آشنایی با دیگران چیست؟ تجربه نشان داده که بیشترِمان در لحظه‌ی نخست، مِلاکی به جز ظاهر آن شخص نداریم. و از روی ظاهر و آنچه که میبینیم جذب اطرافیان خود می شویم و اهداف خود را دنبال می کنیم. برای افرادی که برای اولین بار به سایت ما مراجعه می کنند نیز همین اتفاق پیش می آید.

آیا اولین صفحه ای که با آن مواجه می شوند با تصوراتشان هم خوانی دارد؟ و هزاران سوال دیگه که ممکن است با دیدن صفحه ی ما برای اولین بار به ذهن بیینده برسد . و به همین خاطر ما باید کاری کنیم که خواننده بار اول جذب سایت ما شود و جواب سوالات خودش را در وب سایت ما به دست آورد. به همین خاطر ما لندینگ پیج را در این مقاله توضیح خواهیم داد تا بدانیم چگونه می تواند به این مهم دست یافت.

فهرست مطالب

لندینگ پیج چیست؟

در بازاریابی دیجیتال ، یک لندینگ پیج یک صفحه وب مستقل است که به طور خاص برای یک بازاریابی یا یک کمپین تبلیغاتی ایجاد شده است. بازدیدکننده پس از کلیک بر روی پیوند در ایمیل یا تبلیغات Google ، Bing ، YouTube ، Facebook ، Instagram Twitter یا مکانهای مشابه در وب ، “فرود می آید .

دلیل این نامگذاری این است که کاربر اولین بار با این صفحه مواجه شده یا به اصطلاح روی آن فرود می‌آید؛ به عبارت دیگر می توان گفت لندینگ پیج صفحه ای است که بازدید کننده پس از کلیک بر روی یک آگهی به وب سایت شما می رسد (به عنوان مثال ، آگهی متنی Google یا آگهی نمایش). بازاریابان بی تجربه اغلب همه ترافیک PPC خود را به صفحه اصلی خود هدایت می کنند ، اما این می تواند یک اشتباه بزرگ باشد. صفحات فرود خاص متناسب با پیشنهادات مختلف برای ارائه تجربه ای با کیفیت برای بازدید کنندگان با یک پیام هدفمند که مطابق با نیاز هر کاربر باشد ، ضروری است.

اما فقط بهترین روشهای دریافت لندینگ پیج را بررسی نکنید. بلکه بررسی کنید چه چیزی باعث ایجاد صفحه فرود عالی می شود؟ چگونه می توان صفحات فرود عالی ایجاد کرد که دارای نرخ تبدیل خارج از نمودار هستند؟ ما شما را از طریق آنچه برای تحقق آن باید بدانید ، راهنمایی خواهیم کرد .

سوال هایی که قبل از طراحی لینگ پیج باید از خود بپرسید

1. هدف لینگ پیج چیست؟

در یک دنیای ایده آل ، بازدیدکنندگان با رسیدن به صفحه مقصد شما چه کاری انجام می دهند؟ آیا آنها چیزی می خرند؟ فرم را پر می کنند؟ برای خبرنامه ثبت نام می کنند؟ کتاب الکترونیکی بارگیری می شود؟ صفحه کلید آنها را کنار بگذارید ، یک سازدهنی را بشکنید و یک شکاف شیرین باز کنید. اولین قدم برای هر استراتژی تعیین اهداف است.

2. من با چه کسی رقابت می کنم؟

واقعاً این سه سوال مهم است: من با چه کسانی رقابت می کنم ، چگونه آنها موفق می شوند و چگونه می توانم موفقیت آنها را کپی کنم؟ تقلید صادقانه ترین تملق چاپلوسی است ، بنابراین اگر رقبای شما کاری را انجام می دهند که موثر باشد ، باید پیش بروید و همین کار را دنبال کنید. آنها از این بابت از شما تشکر خواهند کرد (اگرچه این یک قول نیست …)!

3. مخاطب من کیست؟

آرزوهای آنها چیست؟ هرچقدر احمقانه به نظر می رسد ، تا حدی درست است – هرچه مخاطب خود را بهتر درک کنید ، می توانید خواسته ها و نیازهای او را برآورده کنید. تا زمانی که ندانید مشتریان ایده آل شما چه کسانی هستند ، نوشتن نسخه متقاعد کننده در صدای مشتری بسیار دشوار خواهد بود. به سبک هانیبال لکتر ، در ذهن مخاطب خود قرار بگیرید.

4. چگونه به لندینگ پیج من رسیدند؟

بسته به اینکه کاربران شما از کجا آمده اند ، پیام خود را تغییر دهید. ممکن است پیام متفاوتی برای کاربرانی که از صفحه Google وارد می شوند نسبت به کسایی که از دیگر صفحات اجتماعی وارد می شوند وارد کنیم، در حالت ایده آل ، یک صفحه فرود متناسب با هر گروه تبلیغات می خواهید ، اما این یک عملیات بسیار سنگین است ، بنابراین از جایی که می توانید شروع کنید. سعی کنید با یک صفحه فرود سفارشی در هر کمپین شروع کنید و در صورت امکان منابع از آنجا برای گروه های تبلیغاتی جداگانه اضافه کنید .

طراحی لندینگ پیج

اکنون که سوالات اساسی صفحه قبل از فرود را بررسی کردیم ، بیایید بحث کنیم که چگونه می توانید صفحات فرود جذاب و قانع کننده بسازید .

کوتاه ، شیرین و بدون سر و صدا

یک لندینگ پیج باید تمام اطلاعات لازم را ارائه دهد ، اما نه آنقدر که بازدید کننده را تحت فشار قرار دهد (و در نتیجه او را دور کند). اطلاعات ضروری و مهم دیگر مخاطبان را ارائه دهید. .

لندینگ پیج باید محتوایی با کیفیت بالا ارائه دهد

همان گونه که می دانید تولید محتوا نیاز تخصص دارد محتوای شما باید بتواند اعتماد به نفس را ایجاد کند. ما فقط درمورد چگونگی عدم اطلاع رسانی به بازدیدکنندگان صحبت کردیم ، اما این بدان معنا نیست که شما باید از نظر محتوای خود ارزان باشید – برعکس ، محتوای مفید و غنی را ارائه دهید ، محتوای خوب و با اعتماد به نفس اعتماد را القا می کند.

همه راه ها به رم منتهی شود.

صفحات فرود عالی ، تمام مسیرهای ورود و خروج به صفحه آنها را به دقت یادداشت می کنند. مهم است که نقاط خروج (در این مورد ، پیوندها) را که از صفحه خود خارج می شوند محدود کنید. هدف این است که بازدیدکنندگان در یک مسیر مورد نظر قیف قرار بگیرند و اگر پیوندها به عنوان نقاط عزیمت از قیف هستند ، باید از آنها کم استفاده شود .

انتقال آن را آسان کنید.

هدف این است که امکان انتقال هرچه بیشتر بازدیدکنندگان فراهم شود ، و فاصله کم و موانع کمتری را بین نقاط A و B فراهم کنید. مرحله بعدی باید همیشه واضح باشد. این استراتژی بسته به نوع تبدیل مورد نظر شما متفاوت است. اگر فرم ارسالی است ، آن را به یک تکه آب نبات که نپذیرفتن آن غیرممکن است تبدیل کنید . اگر بارگیری است ، دکمه ای ایجاد کنید که التماس می کند روی آن کلیک کنید.

طراحی بی عیب و نقصی داشته باشید.

معماری اطلاعات در اینجا به کار گرفته می شود ، زیرا داشتن یک صفحه واضح برای صفحه اصلی بسیار مهم است که بدون الهام گرفتن از سوالات جدید به همه پاسخ می دهد. پیمایش باید واضح و ساده باشد ، تمام اطلاعات مورد نیاز باید ارائه شود ، و هیچ چیز نباید بین بازدید کننده و تبدیل تغییر کند (با نام مستعار بدون پاپ آپ) در صورت امکان ، بازدید کنندگان باید با یک کلیک به نتیجه برسند . بگذارید هر کلیک اضافی مانند قلب تپنده زیر تخته کف بر وجدان شما سنگینی کند.

تیترهای جالب توجه ایجاد کنید.

اکثر صفحات فرود خوب از عنوان اصلی برای تأیید پیشنهاد استفاده می کنند و از عنوان فرعی برای توضیح بیشتر یا پیشنهادی ارزشمند استفاده می کنند یک مثال می تواند این باشد: “کتاب الکترونیکی رایگان بازاریابی فیس بوک (تیتر اصلی) ، بیاموزید چگونه از طرفداران بازاریابی (عنوان فرعی) ما فالوور ، لایک و تعامل بیشتری با فیس بوک بدست آورید.”

بازدید کننده را با گفتن زیاد در مورد خود خسته نکنید

(این قانون می تواند در بسیاری از مناطق زندگی اعمال شود). واقعیت این است که بازدیدکنندگان به اهداف یا آرزوهای شما اهمیتی نمی دهند. آنها فقط به دنبال شماره 1 هستند. به نمایش بگذارید که چه کاری می توانید برای آنها انجام دهید و چگونه می توانید زندگی آنها را بهبود ببخشید. به هر حال ما موجوداتی خودخواه هستیم.

در صورت لزوم از فیلم استفاده کنید.

صفحات فرود ویدیو می توانند محصولات پیچیده را در دسترس قرار دهند و بازدید کنندگان شما را همزمان سرگرم کنند.

لینگ پیج باید شامل یک پیشنهاد عالی باشد

ساده ترین راه داشتن پیشنهادی باورنکردنی است. اطمینان حاصل کنید که پیشنهاد شما کاربران را به اندازه کافی فریب داده و مورد علاقه واقعی کاربران واقع شده است. پخش کنید چرا پیشنهاد شما سنگین است و شما می خواهید آن را دنبال کنید.

اسکن با یک نگاه سریع آسان است.

کاملاً حیاتی است که شما بازدیدکنندگان می توانید با یک نگاه سریع به اصل پیشنهاد خود پی ببرید. تخمین زده شده است که شما حدود 8 ثانیه وقت دارید تا کاربران را متقاعد کنید در صفحه خود بمانند ، بنابراین پیشنهاد ارزشمند شما باید سریع و قانع کننده باشد. هنگام ساخت لندینگ پیج ، با برجسته کردن نکته اصلی خود در عنوان ، هنگام استفاده از عنوان های فرعی اسکن را آسان کنید. برای نشان دادن سلسله مراتب اطلاعات از قلم و رنگ استفاده کنید. همانطور که Jakob Nielsen خاطرنشان کرد ، بازدید کنندگان صفحه شما حیوانات وحشی و عصبانی هستند که به دنبال یک وعده غذایی سریع هستند ، بنابراین آن را سریع سرو کنید!

لینگ پیج حاوی تصاویر مرتبط و با کیفیت باشد.

تصاویر روشن و چشم نواز باعث جذابیت صفحه و در کل تجربه کاربری بهتر می شود. برای آگاهی از بازدید کننده در مورد کارهایی که باید انجام دهند ، نشانه های تصویری اضافه کنید. می توانید مسیر مشخص را با فلش طی کنید ، یا چیز ظریف تری مانند ایجاد یک دکمه روشن به نقطه کانونی صفحه را امتحان کنید.

لینگ پیج شما باید زرق و برق دار به نظر برسد و با کلاس عمل کند.

مطمئناً یک صفحه شیک و باکلاس بیننده را مجاب می سازد که از صفحه شما بازدید کند . و آن را به سایرین معرفی کند و از آن لذت ببرد حتی در صورتی که ما محتوای ضعیف تری نسبت به سایرین داشته باشیم .

متن تبلیغ مربوطه را مطابقت دهید.

صفحات مقصد عالی از همان کلمات کلیدی متن تبلیغات PPC استفاده می کنند – اتصال باید واضح باشد و بازدید کنندگان را مطمئن کند که در مسیر درست قرار دارند. اگر تبلیغ شما در مورد کیسه های خواب است ، شخصی را به صفحه ای درباره چادرهای اردویی نفرستید. و آنها را به یک صفحه عمومی نفرستید و آنها را وادار کنید تا کالای مورد نظر خود را جستجو کنند .

فقط اطلاعات مورد نیاز خود را جویا شوید.

هرچه از بازدید کنندگان بخواهید فرم خود را پر کنند ، شانس شما برای تکمیل پیشنهاد شما کمتر است. اگر تبدیل شما به فرم نیاز دارد ، حداقل آنچه را که لازم دارید بدست آورید در حالی که اکثر کاربران در تهیه نام و آدرس ایمیل خود مشکلی ندارند ، درخواست اطلاعات در مورد شماره تلفن ها و تاریخ تولد باعث می شود که نرخ افت تحصیلی شما به 50٪ برسد. قاعده کلی این است که بیش از هفت فیلد در فرم Lead Gen خود در لندینگ پیج خود قرار ندهید.

از رنگ به نفع لینگ پیج خود استفاده کنید.

هر دانشجوی مقدماتی هنر می تواند قدرت رنگ را در متزلزل کردن ادراک انسان توضیح دهد. کتاب های طراحی داخلی اغلب رنگ های مختلفی را برای اتاق ها و حالات مختلف پیشنهاد می کنند – قرمز انرژی بخش برای یک اتاق ناهار خوری برای ایجاد مکالمه ای پویا ، زرد برای یک آشپزخانه شاد و آرام. همین تئوری رنگ باید در طراحی سایت شما پیاده شود. بسیاری از بازاریابان ادعا می کنند که برخی از رنگهای دکمه مانند سبز یا قرمز باعث افزایش تبدیل صفحه فرود می شوند ، اما در نهایت شما می خواهید در مقایسه با رنگ پس زمینه خود بر کنتراست رنگ دکمه تمرکز کنید. رنگ ها ، مکان ها و اندازه های مختلف را آزمایش کنید تا ببینید چه چیزی مفید است!

دکمه های اشتراک قابل کلیک داشته باشید.

بسیاری از مردم از ارسال مطلب در مورد خرید اخیر یا به اشتراک گذاشتن منابعی که به نظر آنها مفید است بسیار خوشحال هستند. افزودن دکمه های اشتراک ، شانس شما را برای به اشتراک گذاشتن محتوای خود در فضای اجتماعی افزایش می دهد . همچنین افزودن دکمه های اجتماعی به صفحه تشکر هوشمندانه است ، زیرا کاربران احتمالاً پیشنهاد عالی شما را با دیگران به اشتراک می گذارند . به عنوان یک امتیاز اضافی ، نشان دادن “پسندیدن” می تواند به عنوان یک تایید همگانی باشد.

لندینگ پیج شما باید ریسپانسیو باشد

، داشتن سایتی که با دستگاه های تلفن همراه خوب کار کند می تواند موفقیت  شما را دو برابر کند.

پیگیری با صفحه تشکر

، صفحه تشکر راهی عالی برای راهنمایی بازدیدکنندگان به سایر مطالب مرتبط در وب سایت شماست که ممکن است به آن علاقه مند باشند. ارائه این اطلاعات اضافه شده در لندینگ پیج اولیه باعث حواس پرتی خواهد شد با این حال ، اکنون که قرارداد را امضا کرده اید ، صفحه تشکر بهترین مکان برای پیشنهاد محصولات مرتبط ، راهنماها و اطلاعاتی است که ممکن است مخاطبان شما برای شما مفید بدانند یا پیوند به قسمت های دیگر سایت شما ، مانند وبلاگ شرکت شما.

سیگنال های اعتماد آنها را پخش کنید.

سیگنال های اعتماد مانند آرم های شرکت های معروفی که با آنها تجارت کرده اید ، جوایزی که برنده شده اید و انجمن هایی که عضو آنها هستید ، در ذهن بازدید کننده اعتماد ایجاد می کنند. یک صفحه فرود عالی ، برای راحتی و اطمینان خاطر به بازدیدکنندگان ، بهترین قدم رو به جلو شما می باشد .

سرعت ضروری است

، زیرا زمان بارگذاری تأثیر بسیار زیادی بر نرخ پرش دارد. یک لندینگ پیج عالی مانند یک گلوله ساخته شده است ، بنابراین از ساعت ایستاده خود خارج شوید و صفحه فرود خود را با یک کلیپ سالم حرکت دهید. با بزرگتر نکردن پرونده های تصاویر خود ، استفاده از ابزارهای حافظه پنهان و استفاده از یک میزبان وب سریع ، زمان بارگیری را کاهش دهید (بعضی از آنها خیلی سریع تر از موارد دیگر هستند).

مزایای داشتن لندینگ پیج

در زیر به بخشی از مزایایی صفحه های فرود رو مورد بررسی قرار می دهیم

1. لندینگ پیج می تواند کمک کند اطلاعات بازدیدکنندگان سایتتان را گرد آوری کنید.

داشتن یک صفحه هدفمند که مستقیماً با یک پیشنهاد خاص یا گام بعدی مرتبط باشد برای تأمین ارزش اولیه بسیار مهم است و می تواند بازدیدکنندگان سایت جدید را به ارائه اطلاعات خود در ازای دریافت پاداش ملموس و فوری ترغیب کند.به عنوان مثال ، بیایید بگوییم که شما در وب سایت مشاغل مستقر شده اید و بلافاصله با یک فرم پاپ آپ از شما خواسته می شود نام و ایمیل خود را درخواست کنید. کمی عجیب است پیش از آنکه حتی بدانید شرکت در مورد چه چیزی است ، مگر نه؟

متناوباً ، تصور کنید که یک کتاب الکترونیکی رایگان تجاری در شبکه های اجتماعی پیدا کرده اید ، که ده راه حل فوری برای مشکل شما را بیان می کند. من حاضر هستم شرط ببندم که احتمالاً ایمیل و نام خود را برای آن محتوای ارزشمند ارائه می دهید ، درست است؟در نهایت ، یک صفحه فرود می تواند ضمن افزایش تجربه کاربری بهتر ، به افزایش تبدیل ها کمک کند. بعلاوه ، به شما کمک می کند تا تعیین کنید کدام نوع از محتوا را برای تولید سریعتر و موثرتر به بازدیدکنندگان خاص ارائه دهید.شرکت های زیادی تبلیغات ، ایمیل یا ترافیک شبکه های اجتماعی خود را به صفحه اصلی خود ارسال می کنند.

وقتی می دانید جریانی از ترافیک هدفمند به وب سایت شما وارد می شود ، می توانید با استفاده از یک صفحه هدفمند هدف ، احتمال تبدیل این ترافیک را به لید افزایش دهید.به عنوان مثال ، آن دسته از کاربرانی که در لندینگ پیج کتاب الکترونیکی رسانه های اجتماعی شما تغییر کاربری می دهند ، به وضوح به رسانه های اجتماعی علاقه مند هستند. برای پرورش بیشتر این مزایا ، می توانید با یک ایمیل شخصی پیگیری کنید و جزئیات محتوای اضافی را که می توانید در ارتباط با رسانه های اجتماعی ارائه دهید را اضافه کنید .

2. لندینگ پیج می توانند بینش های بیشتری در مورد مخاطبان هدف شما ارائه دهند.

با ایجاد صفحات مختلف فرود با پیشنهادات تقسیم شده ، می توانید موضوعات را با بالاترین نرخ تبدیل کنید. این می تواند بینش ارزشمندی در مورد علایق مخاطب شما ایجاد کند.شما ممکن است از داده هایی که از صفحات فرود خود جمع می کنید برای ایجاد یک استراتژی بازاریابی شخصی و هدفمند استفاده کنید. بعلاوه ، صفحات فرود فقط به شما نمی گویند که مخاطب شما کدام محتوا را بیشتر دوست دارد – بلکه به شما می گوید که کانال های شما بیشتر کدام کانال را ترجیح می دهند. این می تواند تیم بازاریابی شما را قادر سازد تا استراتژی شما را بیشتر اصلاح کند ، محتوا را تبلیغ کند و با مخاطبان خود در کانال (های) که از قبل استفاده می کنند ارتباط برقرار کند.

به عنوان مثال ، فرض کنید شما متوجه شده اید که صفحات فرود مربوط به تجارت الکترونیکی عملکرد فوق العاده خوبی دارند و بیشتر آن کاربران لندینگ پیج شما را از طریق تبلیغات پولی شما در Facebook و LinkedIn می یابند. این اطلاعات می تواند به شما کمک کند تا در وهله اول مخاطبان اجتماعی خود را در جهت هدف قرار دهید و همچنین در نظر بگیرید که چگونه می توانید محتوای تجارت الکترونیکی اضافی را در کل استراتژی بازاریابی خود بگنجانید.

3. لندینگ پیج می توانند لیست مشترکان ایمیل شما را رشد دهند.

در ازای مطالب ارائه شده در صفحه فرود خود ، معمولاً از کاربران می خواهید ایمیل و نام خود را ارائه دهند. این می تواند به شما کمک کند تا به سرعت لیست مشترکان ایمیل خود را رشد دهید و آن لیست را برای ارائه ایمیل های پیگیری شخصی تر ، تقسیم بندی کنید.افرادی که در ازای دریافت محتوا یا اطلاعات مربوط به محصول یا خدمات شما فرم را پر کرده اند ، به آنچه شما ارائه می دهید علاقه نشان داده اند – که این اطمینان را می دهد لیست مشترکان شما با آگهی های بالقوه با کیفیت بالا پر می شود.در نظر بگیرید که چگونه می توانید با ارسال یک ایمیل بازگشت “متشکرم” بعد از اینکه پیشنهاد صفحه فرود خود را بارگیری کردند ، با منابع اضافی مربوط به محتوای مورد علاقه خود ، آنها را پرورش دهید.

هزینه طراحی لندینگ پیج

خوب اگر شما به دنبال طراحی لندینگ پیج خود هستید و به دنبال سپردن آن به عهده کس دیگری هستید ما به کامل میل حاضر طراحی و تولید محتوای و چیدن استراتژی لندینگ پیج شما هستیم. هزینه طراحی مورد ذکر شده با توجه به نوع و تعداد صفحه های درخواستی شما می تواند متغییر باشد و گاها حتی به رایگان انجام گیرد. پس بهتر است هرچه سریع تر با ما تماس بگیرد تا پروژه شما را مورد ارزیابی قرار دهیم.

امیدوارم از این مقاله لذت برده باشید و توانسته باشید درک کلی از صفحه فرود و مزایای آن پیدا کنید…با ما در مقالات بعدی در روز های آتی همراه باشید و نظرات و پیشنهادات خود را مطرح کنید که بتوانیم بهترین خدمات را برای شما عزیزان فراهم کنیم .

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

فیلد های ستاره دار* الزامی می باشند.