شرکت طراحی دیبا

phone09149747142

بک لینک [Backlink] چیست؟ و چرا به آن نیاز داریم ؟

بک لینک [Backlink] چیست؟ و چرا به آن نیاز داریم ؟
امیر شیخ زاده آموزش, بهینه سازی وبسایت ۱۴ بهمن ۱۳۹۵

پیوند ورودی یا بک‌ لینک (به انگلیسی: Backlink یا Inlink) به ابرپیوند یک وب‌گاه به وب‌گاه دیگر می‌گویند که یکی از موارد تعیین‌کنندهٔ میزان بهینه‌سازی موتور جستجو می‌باشد.

بک لینک در بهینه سازی موتور جستجو یک پیوند یا لینکی است که یک صفحه وب را به یک صفحه وب دیگر یا یک وب سایت دیگر مرتبط می سازد.

برخی از موتورهای جستجو مثل گوگل یکی از فاکتورهایی را که در جایگاه وب سایت در صفحه نتایج موثر می دانند تعداد بک لینک ها است. با به روز رسانی الگوریتم گوگل دیگر مثل گذشته نیست که چقدر تعداد پیوند های ورودی یک سایت بیشتر باشد، جایگاه وب سایت در موتورهای جستجو بالاتر خواهد بود. الان به کیفیت پیوند ها توجه بیشتر نسبت به تعداد آن می شود. در مورد بک لینک در بخش پشتیبانی گوگل این گونه معرفی شده است”بک لینک به شما کمک میکند که اطلاعات خود را در دیگر سایت ها بررسی و ارزیابی کنید” .

بک لینک در سئو چقدر مهم است؟

ارزش بک لینک در سئو میتوان گفت تقریبا مهم است، تجارب نشان داده است سایتهایی که بک لینکهای طبیعی، زیاد دارند و در کنار آن محتوای منظم و جدید تولید میکنند، رتبه خوبی دارند.

برای روشن شدن اهمیت Backlink در سئو و بهینه سازی سایت به این مثال دقت کنید:
فرض کنید شما در جلسه ای موضوعی را بیان کردید، و ۱۰ نفر موضوعی را که بیان کردید تایید کردند و به آن رأی دادند؛ سپس فرد دیگری موضوعی را بیان کرد و ۴ نفر به او رأی دادند و او را تأیید کردند. حال حرف شما ارزش بیشتر دارد یا شخص مقابل؟ جواب آشکارست که شما! زیرا افرادی که حرف شما را تایید میکنند بیشتر از شخص مقابل است. بک لینک هم به این صورت است؛ تقریبا مانند رأی میماند، هرچه بک لینکهای شما بیشتر به سایت شما و مطالب شما باشد یعنی اشخاص بیشتری به آن رأی میدهند، آنرا دوست دارند و مورد تاییدشان است، پس رتبه بهتری را خواهید داشت. پیوند وردی یک سایت از فاکتورهایی است که رتبه سایت را مشخص میکند.

برای آشنایی بیشتر با سئو می توانید مقاله زیر را مطالعه کنید :

سئو چیست ؟ و چرا به آن نیاز داریم ؟

بک لینک معتبر :

سعی کنید از وب سایت های مرتبط با موضوع وب سایت خودتان لینک بگیرید .
کلمه کلیدی وب سایت خود را همراه با اسم سایت لینک کنید . (کلمه ای که در کل موضوع وب سایت شما را توصیف کند مثلا بازاریابی آنلاین – ویرا کاوان آویژه
لینک های ثابت یا دراز مدت بگیرید تا گوگل متوجه خریداری لینک (لینک ساختگی) شما نشود!
سعی کنید بخش های مختلف وب سایت را لینک کنید به خصوص هنگامی که در جایی کامنت می گذارید (لینک مطلب مرتبط در وب سایت خود را با مطلبی که برایش کامنت میگذارید را قرار دهید) .

اشتباهات رایج در مورد بک لینک :

پیوندهای ورودی هنوز اهمیت خود را از دست نداده اند اگر پیوند ورودی گرفته شده ، از وب سایت مرتبطی باشد و یک سری اصول آن رعایت شده باشد هم چنان یکی از قدرتمند ترین اقدامات برای سئوی سایت است.
بک لینک No Follow نیز ارزش دارند بک لینک No Follow که به صورت قرار دادن نظرات در پست های وب سایت های دیگران، درج مطالب در فروم ها و … ایجاد می شود برخلاف تصور برخی افراد در سئو وب سایت تاثیر خواهند داشت که مکملی در کنار بک لینک Do Follow خواهد بود.
تنها Do Follow اثرگذار نیست  قرار دادن بک لینک های Do Follow به تنهایی و بدون قرار دادن لینک No Follow شاید حتی برای سئو سایت مضر هم باشد بنابر این قرار دادن بک لینک های Do Follow را در کنار No Follow در فرایند انجام سئو سایت خود قرار دهید.

 

مطالب مرتبط