نکات طراحی سایت در سال (2021)

سعید رحیمی آموزش 27 ژانویه 2019
نکات طراحی سایت در سال (2021)

حتماٌ تاکنون درباره طراحی سایت چیز هایی شنیده اید یا در گذشته سعی داشته اید که یک طراح سایت یا وب سایت شوید، اگر تا به حال نتوانسته اید به این ایده ی خود جامه ی عمل بپوشانید، حالا بهترین موقعیت و زمان ممکن است.

اگر می خواهید دلیل این حرف را بدانید، مقاله Dibapc.com را درباره ی طراحی سایت در سال 2021 دنبال کنید.

طراحی سایت در سال 2021 میلادی به پیشرفت های بسیاری دست یافته است، اما از طرف دیگر کار را برای طراحان سایت و وب سایت سخت تر کرده است. در سال 2021 طراحی وب سایت به یک شغل کاملاٌ رقابتی و پول ساز تبدیل شده است.

در سال 2021 کار برای طراحان وب سایت بیشتر شده است، اما کاربلد ها هنوز هم کم هستند، در سال 2021 باید ها و نباید هایی برای طراحی سایت تعیین شده است.

عواملی که به پیشرفت و توسعه بازار دیجیتال کمک شایانی خواهند کرد، اما این باید ها و نباید ها هنوز هم برای بسیاری از طراحان سایت ها مفهومی گنگ و ناآشنا دارند.

اگر می خواهید یک طراحی سایت بروز و کاملا مطمئن از نظر سئو را طراحی کنید، ما را در این مبحث دنبال کنید:

برای شروع آماده هستید؟

پس شروع؛

در ابتدا به چند مورد مهم در طراحی سایت اشاره می کنیم.

1- استفاده از محتوای بروز در طراحی سایت

بروز رسانی سایت

به عنوان اولین گام در طراحی سایت شما باید از محتوای بروز استفاده کنید، اما این به آن معنا که فکر می کنید، نیست!

بلکه منظور این است که شما می توانید فقط با بروز رسانی هایی در مطلب خود در بازه های زمانی متفاوت، یک کلک جزئی به گوگل بزنید.

با این کار شما هر بار که مطلب خود را بروز می کنید، برای گوگل پیامی تحت عنوان این ارسال می شود که این مطلب بروز رسانی شده است.

گوگل با این پیام محتوای سایت شما را بار دیگر  بررسی می کند، و به همین ترتیب مطلب سایت شما در لیست سایت های بروز قرار خواهد گرفت.

( باید اضافه کنم که مهم نیست که شما قرار است چه کار جدیدی در محتوای سایت خود انجام دهید. شما می توانید به عنوان مثال؛ چند لینک جدید، پاراگرفی جدید، نمادی یا تصویری جدید را به مطلب خود اضافه کنید.)

2- استفاده از سبک های مدرن در طراحی سایت

همه ی چیز های دور و اطراف ما روزانه در حال پیشرفت و تکامل هستند، طراحی سایت نیز یکی از همین موارد است.

طراحی سایت در سال 2021 به سمت خاصی حرکت کرده است، یعنی سبک نمایش و نشان دادن سایت برای مشتریان حائز همیت است. این سبک ها به دو چیز بستگی دارند:

 1. نوع مشتریان شما
 2. نوع کسب و کار شما

به طور مثال اگر مشتریان اصلی کسب و کار شما زن ها باشند، شما باید از الگو ها و رنگ های زنانه و آزاد استفاده کنید تا به خوبی بتوانید مشتریان خود را در سایت نگه دارید.

اما حالا اگر مشتریان اصلی شما مردان بودند، چه؟

شما می بایست از الگوها و رنگ های مردانه و جدی و شیک و رسمی استفاده کنید. این کار موجب می شود مشتریان مجذوب سایت شما شوند.

در کنار همه ی این ها نوع کسب و کار شما نیز دارای اهمیت بالایی است. مثلا اگر کسب و کار شما در زمینه مد و فشن است، در طراحی سایت خود از ایده های جدید و فشن استفاده کنید.

یا اگر شما در حال طراحی سایتی برای یک دکتر دندان پزشک هستید، محیط موجود در سایت را برای این کار محیا و طراحی کنید.

بیاید کمی سوال و جواب کنیم؛

اگر سایت شما برای یک شرکت با کسب و کاری کاملا جدی و محرمانه باشد و شما برای طراحی این سایت بجای استفاده از رنگ های سیاه و خاکستری و آبی از رنگ هایی مثل قرمز، زرد و صورتی استفاده می کردید، چه می شد؟

معلوم است، کل سایت و شرکت شما ظرف یکی دو هفته کلا نابود خواهد شد!

می گویید: چرا؟

معلوم است، چون مشتریان شما افرادی جدی و مصمم هستند اما به محض همین که وارد سایت شما شدند، شگفت زده خواهند شد، و بدون اینکه حتی مطلب شما را بخوانند سایت شما را ترک خواهند کرد.

3- طراحی منظمطراحی منظم

این روز ها اگر بخواهیم طراحی سایتی را شروع کنیم، یکی از دغدغه های اصلی، طراحی منظم، تمیز و یا مینیمالیستی است که با توجه به سرعت بارگذاری سایت شما درجه بندی می شود.

(اگر دوست داشتید مقاله سایت Dibapc.com را درباره ی افزایش سرعت سایت وردپرسی دنبال کنید.)

از سال 2017 به بعد طراحی سایت برای تلفن های همراه هوشمند به همراه طراحی سایت برای مرورگرهای رایانه ها یکی از اهداف اصلی طراحان سایت ها قلم داد می شود.

طراحی منظم برای این است که سایت شما راحت تر بر روی تلفن های همراه و مرورگر ها در رایانه ها بار گذاری گردد. طراحی منظم به طوریکه سایت شما به آسانی هم به روی رایانه و هم تلفن همراه بار گذاری شود، یک امر ظروری برای سال های آتی است.

چون آمار نشان دهنده ی آن هستند که آمار استفاده از تلفن های همراه هوشمند روز به روز در حال گسترش است و همچنین در آینده کمتر کسی پیدا خواهد شد که، کسی بجای استفاده از تلفن همراه برای جستجو در اینترنت از رایانه استفاده کند. پس عجله کنید!

4- سرعت سایت

از سال 2018 به بعد سرعت لود شدن سایت به یکی از الویت های مهم در رتبه بندی سئو و گوگل تبدیل شد، زیرا اکثر مشتریان امروزه به دنبال دسترسی آسان و راحت هستند تا جایی که اگر سایت شما در عرض 2 یا 3 ثانیه بالا نیاید، قید سایت شما را خواهند زد.

اگر طراحی سایت شما به گونه ای باشد که مشتری نتواند در عرض چند ثانیه فایل یا مطلب مورد نظر خود را پیدا کند، از سایت شما و به سایت دیگری پناه می آورد.

این یعنی یک مشتری برای همیشه از دست رفت، حتی اگر بعدها سایت خود را تغییر دادید.

برای این کار راه های مختلفی وجود دارد، شما برای آشنایی بیشتر با این عنوان می توانید به مقاله افزایش سرعت سایت وردپرسی نگاهی بیندازید.

5- طراحی تک صفحه ایتک صفحه ای

امروزه به دلیل بیشتر شدن آمار استفاده از تلفن های همراه هوشمند برای وب گردی، طراحی تک صفحه ای یک عامل مهم برای افزایش بازدید سایت به حساب می آید.

برای اینکار کافی است، محتوای سایت خود را مرتب کنید، به آن نظم دهید، باقی اجزای سایت را تمیز و مرتب کنید، اجزای اضافی را کنسل کنید، چیدمان سایت را برای اندازه های مختلف بررسی کنید.

همچنین می توانید برای درک بهتر موضوع سری به مقاله ی Dibapc.com در مورد سایت رسپانسیو بزنید.

6-نسخه تاریک یا همان Dark Mood

محبوبت نسخه تاریک وب سایت روز به روز در حال افزایش است به طوری که اپل نیز در نسخه اخیر اپل از حال dark mood پشتیبانی می کند در واقع استفاده از این قابلیت تجربه کاربری وب سایت شما را بالا می برد.

حالت تاریک یک رابط کاربری کم نور (UI) است که از رنگ تیره – معمولاً سیاه یا سایه خاکستری – به عنوان رنگ اصلی پس زمینه استفاده می کند. این یک تغییر رنگ از رابط کاربری سفید پیش فرض است که طراحان دهه ها از آن استفاده کرده اند. … حالت تاریک چیز جدیدی نیست.

نه

نبایدهای طراحی سایت در 2021

 1. محتوای مطلب شما نباید به گونه ای باشد که از موضوع سایت شما فراتر برود، زیرا کسی که سایت شما را دنبال می کند به دنبال چیزی است که شما سایت خود را در راستای آن ایجاد کرده اید.
 2. از روانشاسی مختص کسب و کار خود غافل نشوید. مخاطب خود را بشناسید برای جذب او از هر چیزی استفاده کنید؛ مثل رنگ ها.
 3. از فونت های مختلف استفاده کنید و بر روی مغز مخاطب اثری مثبت القا کنید.
 4. البته در موارد بالا نباید وسواس به خرج دهید و از همه ی رنگ ها استفاده کنید، 3 تا 5 رنگ مقداری کاملا صحیح و منطقی است.
 5. از کپی بودن طراح سایتتان خودداری کنید، زیرا طراحی سایت یک ویژگی کاملا شخصی و منحصر به فرد می باشد.
 6. فضای نمایش خود را با ابزارها و اجزای غیر ضروری پر نکنید. این کار تاثیر بدی بر روی مخاطب می گذارد.
 7. محیط سایت را با استفاده از منوها و ناوبری ها برای استفاده کاربران راحتر و آسان تر کنید.
 8. از مخفی کردن مشخصات خود و استفاده از لقب ها بپرهیزید. اطلاعاتی از فضاهای مجازی خود را برای عموم به نمایش بگذارید، تا اگر نیاز بود با شما در ارتباط باشند.
 9. برای طراحی سایت ابتدا طرح مورد نظر را بر روی کاغذ ترسیم کنید، روی آن مانور دهید تا جایی که همان تصورتان بر طرح حکم رانی کند.
 10. در زمان ذخیره تصاویر در فتوشاپ با فرمت PNG در صورتی که تصویر شما transparent نمی باشد متوانید  تصویر را به صورت 8 بیت ذخیره کنید که در عین حفظ کیفیت تصاویر، به صورت قابل ملاحظه ای از حجم آنها کم می نماید و منجر به افزایش سرعت بارگذاری سایت می گردد.
 11. از فلش ها و ابزار های قدیمی خودداری کنید، زیرا قدرت زیادی را بر روی HTML و CSS اعمال می کند، بجای آن ها می توانید از Gif ها و نسخه های امروزی ابزار های قدیمی استفاده کنید.
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

فیلد های ستاره دار* الزامی می باشند.