شرکت طراحی دیبا

phone09149747142

انواع سبک طراحی وب سایت

انواع سبک طراحی وب سایت
سعید رحیمی آموزش 09 فوریه 2019

انواع سبک طراحی

در این قسمت جدید می خواهیم شما را با انواع سبک های طراحی یک سایت آشنا کنیم، که شما قبل از آن نیاز به یک سری از پیش نیاز ها دارید که در قسمت های پایین تر ما شما را با تمامی این پیش نیاز ها و نکات اساسی آشنا خواهیم کرد. برای یادگیری و کسب اطلاعات بیشتر در رابط با این عنوان می توانید در ادامه مقاله همراه سایت دیبا پی سی باشید.

 

طراحی سایت

اگر شما با زبان های برنامه نویسی و یا زبان های علامت گذاری آشنایی لازم را داشته باشید می توانید به سادگی برای خود یک وب سایت را راه اندازی کنید، در غیر این صورت شما می توانید با استفاده از ابزار های موجود در این زمینه سایت خود را طراحی کنید، اما در این قسمت ما قصد داریم در قسمت طراحی سایت به شما روش های ابتدایی و پایه ای طراحی سایت را معرفی کنیم و همچنین طرح های مختلفی از این طراحی ها را به شما نمایش دهیم تا با شکل و ظاهر سایت های مختلف در وب آشنایی لازم را بدست آورده باشید.

توجه داشته باشید که در قسمت زیر شما با نکاتی آشنا خواهید شد که قبل از طراحی یک سایت باید آنها را مشخص کرده باشید.

 

ایده پردازی

در اولین قدم شما باید برای کاری که می خواهید شروع کنید یک ایده مناسب داشته باشید تا زمانی که وقت خود را بر روی طراحی یک سایت می گذارید بیهوده نگذرد. شما در ابتدا باید یک دسته فعالیت را انتخاب کرده و با توجه به عنوانی که انتخاب کرده اید دسته ای از سایت ها را برای آن به عنوان منابع انتخاب کنید، همچنین شما می توانید برنامه های آتی خود را در قسمت های مختلف سایت در نظر گرفته و با توجه به این قسمت ها طراحی خود را هدف مند انجام دهید. طراحی در مدل های مختلفی قرار دارد که همگی آنها بستگی به انتخاب شما در نوع طراحی یک سایت می باشد.

 

متریال دیزاین

متریال دیزاین یا طراحی نوین در ابتدا مختص به گوشی های همراه بوده است اما با گذشت زمان و پیشرفت کردن زبان های طراحی مثل جاوا اسکریپت، جی کوئری و … این علم رواج پیدا کرده است. فرق این روش با دیگر روش ها در حرکات سه بعدی آن و انیمیشن هایش به حساب می آید که کاربران از دیدن این گونه افکت های طراحی بیشتر لذت می برند تا طرح های ثابت و خشک که به نوعی به اینگونه طرح های ثابت فلت گفته می شود که در قسمت پایین تر ما شما را با آن آشنا خواهیم کرد. اما قابل گفتن است که متریال برای یک سایت شاید نکته مثبت هم به حساب آید زیرا در آن می توان از حالت ریسپانسیو نیز استفاده کرد. در قسمت زیر ما شما را با بخش های مختلف این متربال آشنا خواهیم کرد.

 

فلت دیزاین

در واقع فلت ها نوعی رنگ خاص و برجسته به حساب می آیند که از تعداد و انواع خاصی برخوردار می باشند. طراحی یک قالب فلب ساده می باشد و تنها شما با کنار هم گذاشتن رنگ های مختلف در سایت خود می توانید یک سایت فلت را طراحی کنید، اما با توجه به طرح های جدیدی همچون متریال ها کمتر پیش می آید کسی از سایت های فلت استفاده کند، زیرا طرح های انیمیشنی نسل نوین و آینده سایت های ما می باشند.

 

انیمیشن دیزاین

این طرح بر خلاف طرح فلت ما می باشد، همانطور که فلت یک صفحه صاف و بدون حاشیه می باشد اما در این صفحه ما قالبی پر از انیمیشن ها داریم که به طریق کد نویسی ها می توانیم آنها را وارد سایت خود کنیم، اما نکته قابل گفتن این بخش پشتیبانی نکردن تمامی مرورگر ها می باشد که راه کاری برای این مشکل ساخته شده است.

 

شما برای برطرف کردن این مشکل می توانید برای هر مرورگر خود دستور کدی که قبلا آماده شده است را قرار دهید، از این راه شما به مرورگر مد نظر فرمان می دهید که این کد یک انیمیشن می باشد و مرورگر متوجه شده و می تواند آنرا اجرا کند.

  • نکته: این فابلیت ممکن است در بعضی از جاها باز هم پشتیبانی نشود که دلیل آن بروز نبودن برنامه می باشد.

 

فرست پیج دیزاین

امروزه بسیاری از سایت ها به این روش فعالیت می کنند یعنی بصورت تک صفحه ای می باشند. در این روش تمامی محتوای سایت در یک صفحه قرار می گیرد و قابل گفتن است که این روش بیشتر مناسب سایت های تلویزیونی و یا شرکت های مختلف در زمینه طراحی می باشد. در کنار این صفحه شما می توانید از منو ها و پس زمینه های متحرک هم استفاده کنید که یک دیزاین زیبا نمایان می شود.

اگر قصد دارید تا از این دیزاین کلاس استفاده کنید می توانید سئو خود را راحت تر کنید، به گونه ای که شما تنها باید یک صفحه را در گوگل سئو کنید که راحت تر از دیگر کلاس های انتخابی می باشد، و سرعت رشد اینگونه سایت از دیگر سایت ها بیشتر می باشد.

 

طراحی سایت با هدر های فوکوس شده

این طراحی به نوعی جدیدترین طراحی در بین سایت ها می باشد به نوعی که شما با قرار دادن یک عکس در پس زمینه سایت خود می توانید آنرا به وسیله دستور های Css مات کنید و در صفحه نخست تنها یک دکمه جست و جو و تصویری مات وجود دارد، که این روش دیزاین بیشتر در سایت های خارجی استفاده شده است و زیبایی خاصی را می توان در آن مشاهده کرد. با گذشت زمان این روش در کشور ما هم شروع به کار کرده و می توان سایت های متعددی را در این شیوه طراحی مشاهده کنید.

 

نتیجه گیری

شما در این مقاله آموزشی با انواع مختلف دیزاین های وب آشنایی لازم را پیدا کرده اید و متوجه آن شدید که برای استفاده از انیمیشن دیزاین ها باید حتما آنها را با تمامی مرورگر های خود مطابقت دهید. اگر مایل هستید اطلاعات بیشتری درباره صفحات وب و یا طراحی وب سایت بدست آورید می توانید از طریق سایت دیبا پی سی اقدام نمایید.

مطالب مرتبط

۰ دیگاه