شرکت طراحی دیبا

phone09149747142

۵ نکته برای افزایش نرخ تبدیل (Conversion Rate) با استراتژی محتوای داده محور

۵ نکته برای افزایش نرخ تبدیل (Conversion Rate) با استراتژی محتوای داده محور
سجاد مزروعی وبلاگ 23 سپتامبر 2019

افزایش نرخ تبدیل و ایجاد شهرت آنلاین برای برندتان بدون بازاریابی محتوا غیرممکن است. این نه تنها به شما امکان می دهد اعتماد مصرف کننده را تقویت کنید بلکه تعاملی مستقیم  با مصرف کننده در رسانه های دیجیتال را نیز تقویت می کند.

جای تعجب نیست که ۸۶ درصد از بازاریابان B2C بر این باورند که بازاریابی محتوا بخشی از عملکرد آنها است.با این حال: تنها ۵ درصد از بازاریابان رویکرد بازاریابی محتوای کلی خود را بسیار موفق ارزیابی می کنند. ۲۳ درصد آن را  موفق می دانند. ۵۰ درصد معتقدند که این موفقیت متوسط است.این بدان معناست که تنها بخش کوچکی از تلاشهای بازاریابی محتوای منجر به موفق چشمگیر میشود می شود.یک راه برای موفقیت بیشتر در بازاریابی محتوای شما استفاده از داده های تازه و قابل اعتماد است.یک استراتژی بازاریابی محتوا مبتنی بر داده ، کارآمدتر است زیرا با ارائه محتوای مناسب به مخاطبان مناسب در زمان مناسب ، در وقت ، هزینه و تلاش  صرفه جویی می کند.در اینجا نحوه ایجاد استراتژی بازاریابی محتوا برای افزایش  نرخ تبدیل های شما آورده شده است.

 

۱٫ مخاطبین هدف خود را شناسایی کنید

 

دانستن هرچه بیشتر درباره ی  مشتریان بالقوه شما برای استراتژی بازاریابی محتوای محور داده بهتر است.شما باید عادات ، ترجیحات و نیازهای مشتری هدف را بفهمید. این شامل جمع آوری مجموعه های مختلف داده  و اطلاعات به همراه تجزیه و تحلیل دقیق است.از Google Analytics یا هر ابزار تجزیه و تحلیل دیگری مانند Moz Pro یا Kissmetrics استفاده کنید تا اطلاعات جمعیتی مشتری مانند اطلاعات زیر را کسب کنید:

 سن.

 جنسیت

 محل.

عنوان

 شغل

درآمد.

الگوی هزینه ماهانه

نوع اطلاعاتی که دوست دارند

اطلاعاتی که ازارشان میدهد

 محرک های عاطفی آنها

.این داده های مشتری به شما در ساختن شخصیت خریدار داده محور کمک می کند.این به نوبه خود ، به شما کمک می کند تا درک کنید: نوع محتوایی که مخاطبان شما دوست دارند و به اشتراک می گذارند. کانالهای ارتباطی را ترجیح می دهند. عادات و چرخه خرید آنها.این اطلاعات اساس محتوای شما را تشکیل می دهد.

 

۲٫ عمیق و دقیق داده ها را انالیز کنید

در مرحله بعد ، شما باید در جمع آوری و تجزیه و تحلیل داده های مربوط به وب سایت ، محتوای موجود در وب ، کلمات کلیدی و رقبای خود عمیق شوید.

تحلیل وب سایت

خود را انجام دهید. در میان سایت و وبلاگ خود جستجو کنید تا بدانید  کدام موضوعات و انواع محتوا در بین مخاطبان هدف شما محبوب است.به عنوان مثال ، برخی از  مخاطبین شما ممکن است ترجیح دهند که به پادکست گوش کنند  ، در حالی که برخی دیگر ممکن است خواندن پست های وبلاگ را دوست داشته باشند.

تجزیه و تحلیل محتوا

تجزیه و تحلیل محتوا شامل جستجو در سراسر وب ، از جمله رسانه های اجتماعی و انجمن های آنلاین ، از جمله موارد دیگر در مورد موضوع اصلی کار شما( مثلا اگر یک سایت اشپزی دارید باید در تمام شبکه های اجتماعی و غیر دنبال اشپزی باشید) است.نگاهی دقیق تر به سیستم عامل های رسانه های اجتماعی که مخاطب هدف شما در آن قرار دارد ، بکنید.محبوبترین مطالب را و دلیل محبوبیتشان را جستجو کنید. این به شما کمک می کند ایده های محتوایی را ایجاد کنید که به احتمال زیاد با مخاطبان خود ارتباط زیادی برقرار میکند.

تجزیه و تحلیل کلید واژه ها

به همین ترتیب ، به شدت درباره کلمات کلیدی محبوب تحقیق کنید. این امر به شما کمک می کند تا با ساختن یک استراتژی کلمات کلیدی مبتنی بر داده ها ، مباحث مرتبط و پرطرفدار را ارائه دهی