5 دلیل عدم موفقیت وب سایت ها قبل از شروع به کار

امیر شیخ زاده وبلاگ 20 آگوست 2019
5 دلیل عدم موفقیت وب سایت ها قبل از شروع به کار

عدم موفقیت وب سایت ها قبل از شروع به کار

عدم موفقیت وب سایت های و فروشگاه های اینترنتی دلایل بسیاری دارد که ما به 5 دلیل اصلی این موضوع قبل از شروع به کار را مورد بررسی قرار می دهیم. توجه به این نکات می تواند باعث تحول کسب و کار شما شده و در ابتدای کار از اشتباه جلوگیری کرده و در نهایت شما را به سود دهی برساند. لازم به ذکر است ما اینجا به مشکلات و استراتژی های غلط وب سایت ها نمی پدازیم بلکه به مشکلات بنیادی قبل از شروع به کار در این مسیر وجود دارد خواهیم پرداخت. قبلا در مورد ساخت یک سایت موفق در ۱۰ روش تاثیر گذار با شما حرف زده بودیم پس در ادامه با ما باشید برای بررسی دلایل عدم موفقیت وب سایت ها قبل از شروع به کار:

1. شروع فعالیت کسب و کار های اینترنتی با حداقل سرمایه

دلیل اول یا مشکل اصلی هر کسب و کاری عدم سرمایه کافی یا عدم سرمایه گذاری کافی می باشد. بسیار کسانی که می خواهند وارد این حوزه بشوند سعی دارند با حداقل هزینه وارد این حوزه شوند که می تواند دو دلیل داشته باشد:

عدم سرمایه کافی

خوب برای این مورد کار زیادی نمی تواند کرد جز این که بسیاری از مسئولیت های مدیریت سایت یا فروشگاه را باید خودتان به عهده بگیرید که می تواند باعث طولانی شدن زمان بازدهی سایتتان شود. چرا که مجبور هستید در کنار مدیریت کسب و کار خود به یادگیری مهارت های این حوزه بپردازید

ترس از عدم بازگشت سرمایه

عدم سرمایه گذاری به علت ترس از بازگشت و سوددهی بسیار اوقات در بین کسانی که می خواهند سایت و فروشگاهی اینترنتی راه انداز کننده دیده می شود و با توجیح این که در صورت موفقیت حتما سرمایه گذاری خواهم کرد ولی یکی از شروط موفقیت در این بازه زمانی ورود همه جانبه هست که نیاز به سرمایه گذاری درست دارد.

پیشنهاد ما این است اگر سرمایه کافی در اختیار ندارید با کمی حساسیت بیشتری وارد این سرمایه گذاری بشوید.

2. نداشتن تخصص و عدم استفاده از افراد متخصص در زمینه مدیریت کسب و کار اینترنتی

یکی از مهم ترین دلایل عدم موفقیت وب سایت و فروشگاهی عدم استفاده از افراد متخصص است .لزوما شما نیاز به داشتن تخصص در این زمینه نیستید ولی استفاده از افراد غیر متخصص می تواند مشکل بزرگی برای کسب و کار شما باشد لزوما هر کسی که بتواند یک وب سایت برایتان راه اندازی کند یک متخصص نیست تخصص و تجربه چیزی نیست که یک شبه به دست آید. لذا قبل از محول کردن کار های خوب به یک شرکت حتما به بیشنه ، قدمت ، مشتریان ، نمونه کار های ، آن را بررسی کنید. مفتخریم از سال 89 در این زمینه توانستیم به بسیاری از کسب و کار ها در این زمینه مشاوره بدهیم. شما هم می توانید برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

یکی از دلایلی که به سراغ افراد غیر متخصص می رویم کاهش هزینه است چرا که هزینه خدمات یک فرد متخصص بیشتر از یک فرد غیر متخصص است (توجه : کسی هم هزینه بیشتری می گیرد حتما متخصص نیست) انتخاب یک گروه طراح و مشاور وسواس زیادی را مطلبد. بسیاری از کسب و کار ها همانند سایر کارهای خدماتی با طراحی سایت برخورد می کنند ولی این حزوه بسیار پیچیده تر و تخصصی تر است.

3. منتظر معجزه بودن بعد از راه اندازی وب سایت

بسیاری از افراد منتظر معجزه هستن بله چندسال پیش اگر وارد تجارت الکترونیک می شدید بعد از راه اندازی سایت خود متوجه افزایش فروش و تماس می شدید ولی امروز با توجه به ورود همه کسب کار ها به این حوزه دیگر فقط راه اندازی وب سایت کفایت نمی کند و شما باید انرژی بیشتری برای وب وب سایت خود بگذارید. محتوای تولید کنید ، کاربران هدف را بشناسید ، سایت خود را بهینه کنید.

4.نداشتن تیم طراحی و متخصص ( پشتیبانی )

به طور حتم بعد از طراحی سایت و راه اندازی کسب و کار اینترنتی شما کار شما با تیم طراحی تمام نمی شود بلکه این اغاز یک همکاری بلند مدت می باشد. وب سایت شما نیاز به پشتیبانی و همچنین به روز رسانی مداوم دارد شما با توجه به بررسی رفتار کاربران نیاز به بهبود تجربه کاربری سایت خود هستید. نیاز به افزودن امکانات و خدمات جدید بر روی سایت خود هستید لذا داشتن یک تیم طراحی در کنار خود یا استفاده از خدمات یک شرکت طراحی می تواند یکی از عوامل موفقیت شما باشد

5. عدم تبلیغ یا عدم تبلیغ صحیح وب سایت

تا اینجا که پیش رفتیم شما سرمایه کافی برای شروع فعالیت سایت خود کنار گذاشتید یک تیم متخصص انتخاب کرده اید ولی عدم تبلیغ یا عدم تبلغ مناسب با کسب و کار شما و معرفی سایتتان می تواند باعث شکست شما شود. برای مثال تبلیغ یک کسب و کار که مواد شیمیای می فروشد در اینستاگرام بازخورد مناسبی برای شما ایجاد نخواهد کرد. یا فقط اکتفا به بهینه سازی وب سایت برای گوگل با اینکه مفید می باشد و ممکن از موجب پیشرفت سایت شما شود ولی کافی نمی باشد.

لذا قبل از هر اقدامی و آزمون خطائی  باید کاربران هدف را شناخته و بهترین روش تبلیغ کسب و کار خود را شروع کنید.

کلام آخر :

راه اندازی بخش اینترنتی کسب و کار شما یک کار تخصصی می باشد لذا با دقت در انتخاب یک تیم متخصص می توانید عمده مشکلات پیش روی خود را حل کنید. جهت مشاوره رایگان همه روزه می توانید با ما تماس حاصل کنید همچنین اگر تیم طراحی خود را انتخاب کرده اید باز می توانید ما را در کنار خود به عنوان یک مشاور داشته باشید.

 

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

فیلد های ستاره دار* الزامی می باشند.