شرکت طراحی دیبا

phone09149747142

بررسی انواع وب سایت از نظر طراحی

بررسی انواع وب سایت از نظر طراحی
سعید رحیمی وبلاگ ۲۵ بهمن ۱۳۹۷

بررسی طراحی انواع وب سایت

امروز در این مقاله آموزشی قصد داریم تا با شما به بررسی انواع سایت ها از نظر طراحی بپردازیم و درباره هرکدام از آنها اطلاعات لازم را بدست آوریم، سایت ها به دسته بندی های مختلفی تشکیل شده اند که شما با مطالعه ادامه مقاله از سایت دیبا پی سی می توانید اطلاعات بیشتری در رابط با این موضوع کسب کنید.

ما می توانیم از انواع سایت های مختلف همانند خبری، ورزشی، سرگرمی، اطلاعات و دیگر موضاعت سایت ها نام ببریم، در قسمت پایین تر ما قصد داریم تا تنها شما را با عنوان های اصلی سایت ها آشنا کنیم و مثال هایی را از هرکدام برای شما بزنیم.

 

طراحی سایت های خبری

در قدم اول می خواهیم شما را با طراحی یک سایت خبری آشنا کنیم، شما برای طراحی یک سایت خبری باید از عنوان های H1 تا H6 بیشتر از هرچیزی استفاده کرده باشید زیرا سایت های خبری از عنوان های زیادی برخودار می باشند و می تواند از نظر سئو برای سایت شما مفید به حساب آید. برای جذب کاربران به مطالعه خبر های سایت خود می توانید برای آن خبر های ویژه و داغ را تهییه نمایید که در این صورت شما می توانید پر بازدید ترین اخبار سایت را به کاربران خود نمایش دهید، بطور کلی طراحی این سایت باید با عنوان های اصلی و یا هدینگ ها طراحی شود که به عنوان مثال می توانید در عکس زیر قسمتی از هدینگ های خبری را مشاهده کنید. یکی از علت های استفاده زیاد از هدینگ ها در سایت های خبری، جذب کاربران برای مطالعه یک مقاله می باشد.

طراحی سایت خبری

طراحی سایت های شخصی

سایت شخصی و یا Personal WebSite یک صفحه مختص به یک فرد می باشد که در آن صفحه شما می توانید اطلاعات لازم درباره خود و یا رزومه های خود را در آن قرار دهید. شما برای طراحی یک سایت شخصی می توانید از یک فرست پیج دیزاین نیز استفاده کنید، بطوری که در این صفحه شما باید اطلاعات کاملی و جامع از خود را تهییه کرده باشید. برای طراحی این قالب می توانید در ابتدا از یک هدر زیبا استفاده کرده و در قسمت های پایین تر خصوصیات خود را بر اساس دسته بندی های هدینگ از بالا به پایین مرتب سازی کنید؛ در قسمت زیر ما مثالی را برای شما خواهیم زد.

<h1>مهارت های من</h1>

<h2>برنامه نویسی: </h2>

<h3/>از سال ۱۳۹۵ در حوزه برنامه نویسی شروع به کار کرده ام و …<h3>

همانطور که در قسمت بالا مشاهده می کنید ما با رعایت کردن نکات هدینگ از قسمت ۱ تا ۶ این روند را با توجه به دسته بندی های خود ادامه خواهیم داد. هدینگ ۱ به مراتب بزرگتر از هدینگ ۲ می باشد و شما می توانید در قسمت های مختلف سایت خود از آنها استفاده کنید، به نوعی می توان گفت که این سایت شباهتی با یک سایت خبری و یا دیگر سایت های موجود دارد، پس در هنگام طراحی یک سایت از هدینگ ها به خوبی استفاده کنید.

طراحی سایت های تجاری

شما برای طراحی یک سایت تجاری نیاز به یک عنوان دارید، منظور ما در این قسمت انتخاب نام برند شما و یا موضوع کاری شما می باشد. در این دسته از سایت ها بر خلاف سایت های خبری بیشتر طراحی آن را عکس های سایت و متون فرا گرفته اند.شما برای طراحی یک سایت شرکتی می توانید آنرا بصورت های مختلفی مثل فرست پیج دیزاین و یا متریال دیزاین طراحی کرده باشید. توجه داشته باشید که سایت های رسمی همیشه باید از رنگ های سفید و توسی بیشتر استفاده کنند و از رنگ هایی همانند قرمز و آبی پرهیز کنند.

اگر قصد دارید اطلاعات بیشتری در رابط با روانشناسی رنگ ها بدست آورید می توانید از دیگر مقاله ما دیدن فرمایید. بطور کلی شما می توانید با استفاده درست از عکس ها و متن های جذاب و یک دیزاین زیبا کاربران را جذب سایت خود کرده، شما در عکس زیر می توانید نمونه یک شرکت را مشاهده فرمایید.

طراحی سایت های فروشگاهی

سایت های فروشگاهی نیز همانند سایت های تجاری و شرکتی به حساب می آیند و شما با استفاده از عکس ها می توانید کاربران را به خرید محصولات خود تشویق کنید. شما برای طراحی یک سایت فروشگاهی می توانید با بکار گیری از افزونه های مختلف آنرا به راحتی مدیریت کنید. شما با طراحی کردن بخش های مختلف و کوپن های تخفیف در سایت می توانید فروش را افزایش دهید. طراحی یک فروشگاه نیازمند بخش های مختلف و جذاب برای کاربران می باشد این بخش ها می تواند شامل محصولات مختلف و یا دسته بندی های مشابه با همان رنج قیمتی باشد. اگر می خواهید یک فروشگاه راه اندازی کنید پس بهتر است از ایده های جدیدی در طراحی آن استفاده کرده باشید.

 

طراحی سایت های آموزشی

این روز ها آموزش های ویدیویی جایگاه ویژه را برای خود ایجاد کرده اند و می توان در تمامی حوزه ها این آموزش ها را مشاهده کرد. اغلب این سایت ها در حوزه های برنامه نویسی و کار با لوازم الکترونیک فعالیت دارند که شما می توانید با پرداخت کردن هزینه ای، یک محصول آموزشی را از این سایت خریده تا لینک دانلود به شما تحویل داده شود. اما نکته که باید به شما یادآوردی شود در موضوع سایت های آموزشی و فروشگاهی می باشد، بطوری که شما برای فروش نیاز به یک نماد اعتماد دارید که باید حتما آنرا تهییه نمایید. برای طراحی یک سایت آموزشی شما می توانید از یک صفحه فروت برای جذب کاربران استفاده کرده باشید.

 

صفحه فروت

زمانی که کاربران از طریق صفحه فروت شما وارد سایت شده اند می توانید آنها را به مشاهده از آموزش های خود دعوت کنید، شما می توانید با بکار گیری از عکس های جذاب در رابط با آموزش خود و یا ویدیو های کوتاه در مورد آموزش کاربران را جذب کرده و از سایت شما آموزش را خریداری کرده باشند. اگر قصد دارید تا از صفحه فروت اطلاعات بیشتری کسب کنید می توانید اینجا کلیک نمایید.

طراحی انجمن ها و یا کمپین ها

به سایت هایی که دارای یک محیط با عنوان بندی های خاص می باشند یک انجمن گفته می شود که ویژگی های متفاوتی می توانند داشته باشند. سایت و انجمن می تواند در کنار یکدیگر راه اندازی شوند و یا می توان آنها را بصورت جداگانه متصل کرد، در واقع انجمن ها برای برطرف کردن مشکلات و سوالات کاربران ایجاد می شود که می تواند یک عنوان تخصصی داشته باشد و یا خیر در تمامی زمینه ها بر اساس عنوان های مختلف فعالیت داشته باشد. کاربران این انجمن ها عموما افرادی هستن که به دنبال جوابی برای سوالات خود می باشند، همچنین شما نیز این امکان را دارید تا یک عنوان را ایجاد کرده باشید.

 

دسته بندی ها

اما در کنار این دسته بندی ها شما می توانید سایت هایی با عنوان کمپین ها را مشاهده فرمایید که برای ساخت این دسته از سایت ها شما می توانید با ساخت یک فروم برای خود عنوان های مختلفی را ساخته باشید، بطور کلی شما می توانید در فروم خود قسمتی را با عنوان کمپین ایجاد کرده و در قسمت کمپین می توانید بخش های متعددی را دوباره ایجاد کرده باشید، شما در انتها می توانید کاربران سایت خود را به این کمپین دعوت کرده باشید و از آنها در نظر گذاشتن و همایت از این کمپین درخواست کرده باشید.

ساختار یک کمپین بصورت درختی می باشد، بطوری که عنوان بندی ها عامل اصلی یک فروم به حساب می آید بطور مثال شما می توانید یک عنوان اصلی را با H1 ایجاد کرده و درون آن از H2 ها استفاده کرده باشید، همچنین درون این H2 ها می توانید از مقادیر بیشتری استفاده کرده باشید. فروم ها زیاد نیاز به عکس ندارند و محتوای آن را بیشتر متن ها تشکیل می دهند که در آن می توان از کمپین های همایتی و یا یافتن سوالات خود اشاره کرد.

 

طراحی سایت های اختصاصی

شما برای طراحی این دسته سایت ها نیازمند طراحی صفر تا صد آن می باشید و باید تمامی قسمت های سایت را بعلاوه پنل مدیریتی خود طراحی کرده باشید، در این دسته از سایت ها شما می توانید با استفاده از ایده های خود قسمت های مختلف را طراحی کرده باشید، نکته که باید به آن اشاره داشت نکات سئو در هنگام طراحی یک سایت می باشد که شما حتما باید بر روی آن توجه داشته باشید و همچنین به دلیل قرار نگرفتن سایت شما بر روی یک سیستم مدیریتی (همانند: وردپرس) شما باید تمامی نکات سئو را در مطالب خود رعایت کرده باشید تا مطالب شما در گوگل رتبه خوبی را کسب کنند.

این دسته از سایت ها معمولا طراحی سختی نسبت به دیگر سایت ها دارند؛ پس اگر قصد داشتید چنین سایتی را طراحی کنید بهتر است این کار بصورت گروهی انجام شود تا کار شما به سرعت پیش رود.

طراحی سایت های ارائه دهنده (گالری عکس، کتاب، فایل های صوتی)

برای طراحی این دسته از سایت های حتما باید از عکس ها در قالبندی های مختلف استفاده کرد، کاربران این دسته از سایت ها بیشتر افرادی هستند که به دنبال عکس های با کیفیت برای کار های خود می باشند، توجه داشته باشید که شما باید عکس های خود را در این سایت به گونه ای قرار دهید که بدون افت کیفیت حجم آن کاسته شود، بالا نگه داشتن کیفیت و حجم پایین می تواند عامل موفقیت در این دسته سایت ها باشد.

شما برای طراحی کردن یک سایت ارائه دهنده می توانید با توجه به عنوان خود که ما در این قسمت آنرا گالری عکس انخاب کرده ایم، می توانید یک دسته از عکس ها را در کنار یکدیگر قرار دهید، در صورت رضایت کاربر و کلیک بر روی این عکس کاربران می توانند به عکس های بیشتر از این عنوان دسترسی داشته باشند.

 

طراحی

طراحی

  • در این قسمت آموزشی قصد داشتیم تا شما را با انواع مختلف طراحی سایت ها آشنا کنیم.

 

در این مقاله آموزشی سایت دیبا پی سی  ما شما را با انواع طراحی سایت ها آشنا کردیم و توضیح کوتاهی در رابط با آن به شما داده ایم و همچنین می دانید که سایت ها به دو نوع اختصاصی و سیستم مدیریتی موجود می باشند. اگر قصد دارید تا از دیگر مقاله های آموزشی سایت ما دیدن فرمایید می توانید از قسمت مطالب آموزشی همراه ما باشید.

مطالب مرتبط

۰ دیگاه