5 درسی که از سریال اسکویید گیم می توان در حوزه کسب و کار گرفت

امیر شیخ زاده وبلاگ 21 نوامبر 2021
5 درسی که از سریال اسکویید گیم می توان در حوزه کسب و کار گرفت

اثر اسکویید گیم چیست و چرا برند شما باید از آن استفاده کند؟

 قبلاً میلیون‌ها بار شنیده‌اید اما ما دوباره این را می‌گوییم که اسکویید گیم  دنیا را تغییر داده ‌است. این سریال ما را وادار کرد تا معنای واقعی معروف شدن به خصوص در دنیای بازاریابی و برندسازی را بفهمیم. بیشتر موفقیت سریال حقیقتا به علت حرفه‌ای بودن کار است. این سریال دهان به دهان پیچیده است و نظرات منتقدان و واکنش بینندگان در سراسر رسانه‌های اجتماعی این موفقیت را به سریال داده ‌است.

این مجموعه سریالی همچنین به برندها فرصتی برای شرکت در سریال را داد، به اینصورت که در بخش‌های مربوط به برند بتوانند خود را تبلیغ کنند. جوک‌های اینترنتی، تبلیغات یا  پست‌های رسانه‌های اجتماعی برندها موفق شدند ازsquid game  به نفع خود استفاده کنند. اما چگونه این کار را انجام دادند؟ و چگونه برندها می‌توانند از فرصت‌های مشابه در آینده استفاده کنند تا به موفقیت دست پیدا کنند؟ برای پیدا کردن جواب این سوالات تا انتهای این متن با ما همراه باشید.

اسکویید گیم چیست و اثر آن بر بازار چه بوده‌است؟

Squid Game   یک نمایش کره‌ای در شبکه نتفلیکس است که در آن بیش از 400 نفر که پول کمی دارند، دعوت نامه عجیبی برای رقابت در بازی‌های کودکان دریافت می‌کنند. با پذیرش دعوت، بازیکنان برای برنده شدن جایزه 45.6 میلیارد روپیه باید زنده بمانند. بنابراین در انتهای بازی، مردم یا می‌میرند پولدار می‌شوند. اینکه در آستانه مرگ مردم را از نظر روانشناسی بررسی کنیم، جالب است و نکاتی عجیب در مورد سرشت انسان‌ها به ما می‌گوید.

پربیننده‌ترین برنامه نتفلیکس نه تنها بینندگان و کاربران رسانه های اجتماعی را جلب کرد، بلکه برندهای جهانی را نیز به خود جذب کرد. در هفته‌های اول پس از انتشار سریال، رسانه‌های اجتماعی و برندها پر از ارجاعات به این سریال شدند.

این امر به جلب توجه مصرف کنندگان بر روی این برندها کمک کرد و باعث افزایش آگاهی و استفاده از این برند‌ها گردید. چه با استفاده از قرار دادن مستقیم محصول در صحنه‌های سریال و چه با استفاده از ارجاعات به آن برند خاص، برندها از این طریق در بازاریابی موفق شده‌اند توجه مصرف کنندگان را به خود جلب کنند.

چه برندهایی از اسکویید گیم استفاده کردند و به موفقیت رسیدند؟

 وقتی پدید‌ه‌ای چهانی مانند Squid game در حال اتفاق افتادن است، برندها باید سریع عمل کنند و بدانند که مشتریان آن‌ها چه می‌خواهند و چه احساسی نسبت به آن محصول دارند. این کلید موفقیت یک کسب و کار است. در ادامه به برندهایی اشاره می‌کنیم که از Squid Game  برای تبلیغات استفاده کردند.

به گفته منابع خبری، فروش کفش‌های سفید از برند White slip on vans  از زمان شروع سریال 7800 درصد افزایش یافته‌است. همچنین جستجو برای کت شلوار قرمز یا red boiler Suite  در موتور جستجوی گوگل بیشتر شده‌است. موارد ذکر شده لباس‌هایی هستند که در Squid Game  به فراوانی دیده می‌شوند و اگر برند شما زیرک باشد، باید از این مساله به نفع خود استفاده کند.

 همچنین اپلیکیشن Relief  نیز با استفاده از اسکویید گیم پیشرفت فراوانی داشته‌ است. برای بهره مندی از تاثیرات Squid Game بر برند خود،  نیازی نیست که محصولات حتما در سریال نمایش داده شوند،‌ بلکه فقط اشاره‌ای به این سریال در محصولات می‌تواند فروش آن را چند برابر کند. اپلیکیشن Relief   از طرح Squid Game ساخت ایجاد بیش از 10000 کارت ویزیت استفاده کرد.

کارت ویزیت اسکویید گیم

 کار‌ت‌ها بسیار موفق عمل کردند. ما نمی‌دانیم که این کارت‌ها چقدر سود برای این اپلیکیشن به ارمغان آورد‌ه‌اند. این کار‌ت‌ها به‌طور گسترده در رسانه‌های اجتماعی به اشتراک گذاشته شدند و باعث شناخته‌شدن اپلیکیشن Relief شدند. یعنی علاوه‌بر فروش بالای کارت‌های ویزیت محبوب، اپلیکیشن نیز به‌طور گسترده دیده شد و سود این شرکت را چندین برابر کرد. اینکه برند شما به اندازه کافی دیده شود درس بسیار مهمی می‌تواند باشد.

چگونه می‌توان از اسکویید گیم و دیگر سریال‌های معروف برای افزایش آگاهی از برند استفاده کرد؟

نام تجاری شما می‌تواند به راحتی از طریق سریال‌ها یا فیلم‌های معروف گسترش پیدا کند. در دنیای امروزی سینما بسیار پرطرفدار است و مخاطبانی از سراسر جهان، با فرهنگ‌های مختلف و از تمام رده‌های سنی دارد. استفاده از سینما، در کوتاه‌ترین زمان ممکن شما را به موفقیت می‌رساند. ممکن است پر هزینه باشد اما سودی که در نهایت نصیب شما می‌شود بسیار بیشتر از پول اولیه‌ای است که خرج تبلیغ در سینما کرده‌اید. اجرای حتی یکی از نکات زیر می‌تواند به موفقیت در این روش کمک شایانی کند.

استفاده از کمپین‌های رسانه‌های اجتماعی و شبکه‌های پرطرفدار

همه دوست دارند در رسانه‌های اجتماعی معروف و شناخته شده باشند. استفاده از هر سریال یا فیلم محبوب دیگری در استراتژی رسانه‌های اجتماعی راهی آسان‌ است تا توجه همگی به برند شما جلب شود. رسانه‌های اجتماعی خلاقیت و آزادی را برای امتحان کردن هر چیزی فراهم می‌کنند. آنچه اهمیت دارد این است که زمان بندی را رعایت کنید و سریع دست به کار شوید.

توجه کنید که  اگر قرار است رسانه.های اجتماعی برای شما تبلیغ کنند، مواردی وجود دارد که باید به خاطر بسپارید. برای اولین بار، به رسانه تیک تاک، اینستاگرام یا توییتر بروید زیرا این رسانه.ها مخاطبین زیادی دارند و معروف هستند. آستین ها را بالا بزنید و شروع به تحقیق کنید که چگونه باید در آن‌ جا موفق شد و چه کارهایی را نباید انجام داد.

 هنگامی که بستر مناسبی را پیدا کردید تا با مخاطبین هدف در ارتباط باشید، می‌توانید با استفاده از هشتگ‌های مناسب، موسیقی‌های پرطرفدار و طراحی‌های مناسب، شانس خود را برای معروف شدن افزایش دهید. الگوریتم‌های اجتماعی معجزه می‌کنند و فورا شما را به موفقیت می‌رسانند و شما می‌توانید حتی ساده‌تر از تبلیغات در اسکویید گیم مشهور شوید.

 استفاده از بیلبوردهای تبلیغاتی در سطح شهر

اگر می‌خواهید بخش زیادی از بودجه خود را صرف تبلیغات کنید، بیلبوردها را در نظر بگیرید. بیلبورد‌ها در مکان‌های پرتردد نصب می‌شوند و توجه زیادی به خود جلب می‌کنند. مخاطب در جاهایی که فکرش را هم نمی‌کند بیلبورد تبلیغاتی شما را می‌بیند و به برند شما فکر می‌کند. در او احساس کنجکاوی و نیاز ایجاد می‌شود و با تحقیق در مورد شما، ازتان خرید می‌کند. تبلیغات در فضای باز یکی از قدرتمندترین راه‌ها برای صحبت در مورد کسب و کار و ایجاد آگاهی از برند شما است زیرا بیش از 60 درصد از مصرف ‌کنندگان به تبلیغات در فضای باز پاسخ می‌دهند.

 نکته جالب در مورد بیلبوردها این است که آنها بصورت 24 ساعته تبلیغات می‌کنند و همیشه در دسترس هستند. در حالی که یک تیزر تلویزیونی فقط در زمان‌های خاصی پخش می‌شود، بیلبورد دائماً در دسترس هر کسی است که از کنار آن عبور کند. تحقیقات نشان داده است که 75 درصد از افرادی که از کنار این بیلبوردها عبور می کنند آگاهانه نگاه می‌کنند و درست مانند تبلیغات در اسکویید گیم، به محصول مورد نظر فکر می‌کنند.

یکی از مشهورترین موارد استفاده از فرهنگ پاپ، تبلیغات بیلبورد پس از انتشار فیلم هالیوودی Three Billboards Outside Ebbing, Missouri بود. این فیلم، با الهام از رویدادهای واقعی زندگی، به سازمان‌های غیردولتی مختلف کمک کرده است تا از طریق ایجاد بیلبوردهایی با پیام‌هایی که قرار بود حالت هشدار داشته باشند، با مخاطب ارتباط برقرار کند.

 تبلیغات تلویزیونی زیاد و خلاقانه

 هر آنچه در مورد قدیمی بودن و کلیشه‌ی بودن تبلیغات تلویزیونی شنیده‌اید اشتباه است. تبلیغات از طریق تلویزیون همیشه ابزار قدرتمندی برای بازاریابان بوده است تا کسب و کار و محصولات خود را در سراسر جهان به نمایش بگذارند. تبلیغات تلویزیونی باید جذاب، گیرا و دقیق باشد و زیرکانه محصولات شما را تبلیغ کند، درست مانند روشی که اسکویید گیم از آن استفاده کرده‌است.

امروزه، تلویزیون سنتی به سمت مدرن شدن پیش رفته‌است و مشاغل تا جایی که می‌توانند از تلویزیون برای دستیابی به مخاطبان خود و رشد و پیشرفت برند خود از آن استفاده می‌کنند. تبلیغات تلویزیونی با الهام گرفتن از فیلم‌ها و سریال‌های معروف، روشی است که بسیاری‌ از سرمایه گذاران از‌آن استفاده می‌کنند و این روش بسیار موثر است. در این روش می‌توان از خلاقیت زیادی استفاده کرد تا به نتایج بهتری دست یافت.

 اگر می‌خواهید اولین تبلیغ تلویزیونی خود را راه اندازی کنید، از روش اسکویید گیم استفاده کنید. نه تنها می‌توانید از یک موضوع پرطرفدار استفاده کنید، بلکه می‌توانید برای جلب توجه بیشتر از شخصیت‌ها و داستان سریال به طور هوشمندانه‌ای استفاده کنید.

اسکویید گیم را الگوی خود قرار دهید تا به موفقیت برسید

شما می‌توانید روش  Squid game را الگوی آموزشی خود قرار دهید و در دنیای امروزی که از روش‌های کسب و کار متفاوتی در آن استفاده می‌شود، از رقیبان خود جلو بیفتید. کافیست با دقت به جزئیات آن بنگرید، تحلیل کنید و ایده بگیرید. بدون شک در کوتاه‌ترین زمان ممکن به نتایج عالی دست خواهید یافت.

کافیست همین حالا شروع کنید و با کسب اطلاعات کافی، ایده‌های متفاوت و جدیدی به ذهن شما برسد. ما دیدیم که چگونه اسکویید گیم  به برندها کمک کرده تا شناخت از برند خود را افزایش دهند. وقتی سریال به پایان برسد، این تبلیغات هم کاهش می‌یابند و برندها کمتر شناخته می‌شوند. اما قطعا سریال یا فیلم دیگری باز وجود خواهد داشت و شما می توانید از روش Squid Game  برای شناخت کسب و کار خود استفاده کنید. نظرات خودتون رو راجب این سریال با ما به اشتراک بگذارید.

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاهتان را بنویسید

فیلد های ستاره دار* الزامی می باشند.